تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

هشدار آمریکا به روسیه درباره الحاق سرزمین‌های اوکراین

وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه به همتای روس خود در خصوص هرگونه الحاق اراضی اوکراین هشدار داد و تاکید کرد که جامعه بین‌الملل و ایالات متحده این رویکرد را برنخواهد تافت.

کد خبر: ۱۳۴۵۷۰
۲۰:۳۵ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

هشدار آمریکا به روسیه درباره الحاق سرزمین‌های اوکراین

دیدارنیوز: این هشدار بخشی از گفتگوی تلفنی جمعه شب آنتونی بلینکن و سرگئی لاروف بود که بخش عمده آن به جنگ در اوکراین اختصاص داشت.

دو طرف از فرصت فراهم شده در این گفتگو که نخستین نمونه از نوع خود پس از تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین در ۲۴ فوریه گذشته محسوب می‌شود، برای انتقال پیام‌هایی به مخاطب خود استفاده کردند.

آنتونی بلینکن به ویژه ضمن تاکید بر اهمیت حفظ تمامیت ارضی اوکراین به سرگئی لاوروف هشدار داد که جهان "هرگز" الحاق سرزمین‌های اوکراین را به رسمیت نمی‌شناسد.

وزیر امور خارجه ایالات متحده همچنین از مسکو خواست تا پیشنهاد واشنگتن برای آزادی شهروندان بازداشت شده آمریکایی در روسیه را پیذیرد.

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که برخی منابع خبری و رسانه‌ها در ایالات متحده پیش‌تر از احتمال معاوضه شهروندان بازداشت شده آمریکایی در روسیه با یک شهروند روس که به اتهام دلالی و قاچاق اسلحه در آمریکا به ۲۵ سال زندان محکوم شده، خبر داده بودند.

آقای بلینکن سپس ضمن «صریح و رُک» خواندن گفتگوی تلفنی خود با سرگئی لاوروف تصریح کرد: از کرملین خواستم پیشنهاد‌های قابل توجهی که ما به آن‌ها ارائه کردیم را بپذیرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایالات متحده در این خصوص تاکید کرد: «برای روس‌ها بسیار مهم بود که مستقیماً از ما بشنوند که این امر (الحاق سرزمین‌های اوکراین) پذیرفته نمی‌شود و نه تنها پذیرفته نمی‌شود، بلکه هزینه‌های بسیار زیاد و قابل توجهی به روسیه تحمیل می‌کند».

این مقام آمریکایی همچنین گفت که روسیه در حال تدارک «رفراندم‌های تقلبی» است تا «به دروغ نشان دهد» مردم ساکن در سرزمین‌های اشغال شده اوکراین «به دنبال این هستند که بخشی از روسیه باشند.»

بخش دیگری از هشدار‌های آنتونی بلینکن به همتای روس خود آنگونه که در رسانه‌های آمریکایی منعکس شده به رعایت توافق اخیر در خصوص تعهد برای آزاد کردن حمل و صادرات گندم و غلات از بنادر اوکراین اختصاص داشته است.

این توافق به تازگی میان دو طرف دخیل در جنگ اوکراین و با میانجی‌گری ترکیه و سازمان ملل متحد حاصل شده بود.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه روسیه نیز به گفتگوی تلفنی جمعه شب میان آنتونی بلینکن و سرگئی لاوروف واکنش نشان داد و تاکید کرد که دو طرف «دیدگاه‌های خود را در باره مشکلات موجود در روابط دوجانبه که به شدت نیاز به عادی سازی دارد، مبادله کردند.»

بر اساس بیانیه وزارت خارجه روسیه، آقای لاوروف همچنین در این گفتگو ادامه تحویل و ارسال کمک‌های تسلیحاتی آمریکا و ناتو به اوکراین و گردان‌های ملی‌گرا این کشور را که به گفته وی علیه مردم غیرنظامی استفاده می‌شود و سبب طولانی‌تر شدن نبرد‌ها و افزایش شمار قربانیان خواهد شد، محکوم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی