تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

درخواست نامگذاری ۱۴ اسفند به روز میوه کاری و کاشت درخت میوه

گروهی از مردم با راه‌اندازی کارزاری از رئیس و نمایندگان مجلس خواسته‌اند روز ۱۴ اسفند به روز میوه کاری و کاشت درخت میوه در پارک ها و خیابان های شهر و روستاهای کشور نامگذاری شود.

کد خبر: ۱۳۴۵۲۸
۱۳:۴۰ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

 

درخواست نامگذاری ۱۴ اسفند به روز میوه کاری و کاشت درخت میوه

 

دیدارنیوز: گروهی از مردم با راه‌اندازی کارزاری از رئیس و نمایندگان مجلس خواسته‌اند روز ۱۴ اسفند به روز میوه کاری و کاشت درخت میوه در پارک ها و خیابان های شهر و روستاهای کشور نامگذاری شود.

در متن این کارزار آمده است:

«همانطور که می‌دانیم ۱۵ تا ۲۲ اسفند روزی درخت کاری است. اما از امسال بیایم برای اولین بار کاری مهم و خیر در دنیا انجام بدیم که تا نسل ها باقی بماند. بیایم امسال بنیان گذار یک کار خیر جهانی شویم. ما قبلاً این طرح را به شهرداری پیشنهاد دادیم ولی تا شهرداری بخواهد قبول کند و زمان بگذارد سال‌ها طول میکشد و شهرداری شاید نیروی کافی نداشته باشد. ما ایده خوبی داریم.

بیایم روز ۱۴ اسفند همه با هم درخت میوه بکاریم. ما هشتاد میلیون هستیم، اگر حداقل پنجاه میلیون شرکت کنیم، می‌شود ۵۰ میلیون درخت میوه در یک روز.

حالا اگر بتوانیم روز ۲۲ اسفند هم جای درخت‌های بیثمر درخت میوه بکاریم می‌شود ۱۰۰ میلیون درخت میوه.

این کار تشویقی می‌شود تا همه مردم دنیا از جمله مردم کشورمان هفته درخت کاری که ۱۵ تا ۲۲ اسفند است( یعنی یک روز بعد از روز میوه کاری خودمان) به جای درخت بیثمر درخت میوه میکارند.

چوب قلمه را هم از درختان میوه خانه‌مان یا آشنایان می‌توانیم بگیریم اگه شهرداری نداشت.

این کار هم انگیزه ای می‌شود تا شهرداری هم از این به بعد به جای درختان بیثمر درختان میوه بکارد. ۱۴ اسفند روز میوه کاری پیشاپیش مبارک.»

این کارزار تا تاریخ ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/51786) در حال جمع‌آوری امضاست.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی