تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

سیل به بافت تاریخی یزد خسارت زد

رئیس مجمع نمایندگان یزد درباره سیل در این استان گفت: خسارات زیادی به سطح شهر وارد شده است و شاهد آبگرفتگی منازل و معابر هستیم. باتوجه به اینکه در بافت تاریخی غالبا سازه‌ها از نوع خشتی بود و سازگاری با آب ندارد، شاهد تخریب منازل در این بافت هستیم.

کد خبر: ۱۳۴۵۱۵
۱۲:۲۷ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

سیل به بافت تاریخی یزد خسارت زد

دیدارنیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با توجه به اینکه در بافت تاریخی یزد غالبا سازه‌ها از نوع خشتی بوده و سازگاری با آب ندارد، شاهد تخریب سازه‌ها به دنبال سیل در این بخش بودیم.

محمدصالح جوکار، درباره آخرین وضعیت سیل در استان یزد، بیان کرد: در چند روز اخیر شاهد بودیم که سامانه بارشی چندین استان کشور از جمله استان یزد را در برگرفت. بارش‌ها به صورت نقطه‌ای و منطقه‌ای بود، به عنوان مثال روز گذشته از ساعت ۳ بامداد تا ۵:۳۰ صبح ظرف دو ساعت و نیم در شهر یزد ۷۵ میلی متر باران بارید. این حجم بارش با سرعت بالایی که داشت موجب شد تا روان آب‌ها و سیلاب‌هایی در سطح استان جاری شده و برخی از شهرستان‌های استان و از جمله سطح شهر یزد با سیلاب‌ها مواجه شد.

وی در ادامه اظهار کرد: خسارات زیادی به سطح شهر وارد شده است و شاهد آبگرفتگی منازل و معابر هستیم. باتوجه به اینکه در بافت تاریخی غالبا سازه‌ها از نوع خشتی بود و سازگاری با آب ندارد، شاهد تخریب منازل در این بافت هستیم. تا الان دو نفر فوتی گزارش شده است. ارتباط برخی از مناطق روستایی قطع شده است و برخی از روستا‌ها نیز به دلیل حجم بالای بارندگی تخلیه شدند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تخریب سد‌های خاکی در جاری شدن سیلاب‌ها به سمت منازل مسکونی تاثیر داشت، تصریح کرد: نیرو‌های امدادی فعالیت خود را از همان لحظات ابتدایی آغاز کردند. روز گذشته حوالی ظهر نیز وزیر کشور در شهر یزد حضور یافتند و از مناطق سیل زده بازدید به عمل آوردند و جلسه ستاد بحران تشکیل شد. یک تقسیم کار صورت گرفت. بنا شد از استان‌های همجوار پمپ‌های تخلیه آب آورده شود تا از منازل مسکونی و معابر آب تخلیه شود.

جوکار در ادامه تاکید کرد: نیروی زمینی ارتش نیز دستگاه‌های مهندسی خود را برای تقویت سیل بند‌ها به استان یزد آورده است. اکنون در حال بررسی میزان خسارت وارده به بخش‌های مختلف هستیم تا با تامین اعتبار خسارات به مردم پرداخت شود.

نماینده یزد خاطرنشان کرد: شرایط جوی همچنان ناپایدار است و احتمال بارندگی وجود دارد. اگر این بارندگی ادامه اداشته باشد، احتمال تخریب بند‌های خاکی وجود دارد که می‌تواند منجر به تشدید خسارات شود. نیرو‌های امدادی از جمله بسیج، سپاه، نیرو‌های هلال احمر و عوامل شهرداری کمک‌های خوبی کردند. دستگاه‌های خدمات رسان نیز در مناطقی که آب یا برق قطع شده است در حال تلاش هستند تا زودتر مشکل برطرف گردد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی