تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

برگزاری جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین با حضور معاون وزیر کشور

دویست و چهلمین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین با حضور معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی کشور، و مدیر کل دفتر طرح و برنامه سیما برگزار شد. در این جلسه مدیر کل دفتر طرح و برنامه ریزی سیما نیز به شکل تفصیلی در جریان فعالیت‌ها و پیشنهاد‌ها و گلایه‌های اعضای مجمع درباره‌ی چگونگی ترویج کار خیر و نگاه به خیرین و موسسات خیریه و مجامع خیری در صدا و سیما قرار گرفت.

کد خبر: ۱۳۴۴۷۰
۱۲:۵۳ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۱

برگزاری جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین با حضور معاون وزیر کشور

دیدارنیوز: دویست و چهلمین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین کشور با حضور محمد عباسی، معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی کشور، و محمد جلیل آل امین مدیر کل دفتر طرح و برنامه سیما برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست مهندس حبیب الله بور بور، رییس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، با حضور اعضای هیئت مدیره مجمع برگزار شد فرصتی مناسب برای شناخت بیشتر معاون وزیر و ریاست سازمان امور اجتماعی کشور از فعالیت‌های گسترده‌ی مجمع خیرین کشور از جمله پروژه بزرگ و بلندمدت بانک زمان بود. پیش از این معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور با قبول دعوت و حضور در مجمع عمومی و فوق العاده مجمع خیرین کشور در مشهد مقدس با نوع فعالیت‌های مجمع خیرین کشور آشنا شده و دعوت او به جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین کشور در راستای آشنایی بیشتر و حل پاره‌ای از مسائل از جمله وضعیت صدور یا تمدید مجوز‌های فعالیت موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد خوشنام و همچنین به چگونگی ارتباط سیستماتیکِ موثر و گره گشای هیئت مدیره مجمع خیرین کشور با وزارت کشور و سازمان امور اجتماعی کشور علاوه بر عضویت و شرکت در شورای اجتماعی کشور که هم‌اکنون نیز انجام می‌پذیرد بود.

برگزاری جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین با حضور معاون وزیر کشور

در ابتدای جلسه حبیب الله بور بور، رییس هیئت مدیره مجمع و همچنین تعدادی از اعضای هیئت مدیره، بدین مهم پرداخت. معاون وزیر نیز با بیان نقش و جایگاه والای مجمع خیرین، در خصوص جایگاه و توان وزارت کشور و سازمان امور اجتماعی کشور در خصوص امور خیریه و مسایل اداری مرتبط با آن نیز توضیحاتی ارائه داد و اعلام آمادگی خود را مبنی بر حل مشکلات ذکر شده و همچنین ایجاد ارتباط موثرِ مستمر فیمابین در راستای تحقق خیر جمعی و انجام پروژه‌های بزرگ خیریه بنابر درخواست مجمع خیرین کشور اعلام کرد.

گزارش مبسوطی نیز درباره‌ی پروژه تخصصی بانک زمان که توسط کارگروهی ویژه در مجمع خیرین کشور برنامه ریزی و پیگیری می‌شود از سوی فعالان این‌کارگروه تخصصی از جمله دکتر ریاضی و دکتر احمدی ارائه شد. حبیب الله بور بور نیز به اهمیت و اولویت فراوان پروژه بانک زمان با توجه به روند رو به رشد پیری جمعیت کشور پرداخت و لازمه‌ی انجام آن را به سبب وسعت کار، لزوم هماهنگی گسترده بین نهاد‌ها و تخصصی بودن این پروژه به حضور تمام و کمال تمام پتانسیل‌های فکری و اجرایی حاکمیت و دولت در کنار کار تخصصی مجمع خیرین کشور و نهاد‌های مردمی دانست. چنانکه هم اکنون مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز که در این خصوص مطالعه و تحقیق می‌کند به شکل مستمر جلسات هم‌اندیشی و کاربردی در خصوص بانک زمان را با حضور نمایندگان مجمع خیرین کشور برگزار می‌کند.

برگزاری جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین با حضور معاون وزیر کشور

در این جلسه مدیر کل دفتر طرح و برنامه ریزی سیما نیز به شکل تفصیلی در جریان فعالیت‌ها و پیشنهاد‌ها و گلایه‌های اعضای مجمع درباره‌ی چگونگی ترویج کار خیر و نگاه به خیرین و موسسات خیریه و مجامع خیری در صدا و سیما قرار گرفت. آل امین نیز به همراهی و همکاری کامل صدا و سیما در راستای اهداف خیر و نیکوی مجمع خیرین کشور و رفع برخی سوتفاهم‌ها درباره‌ی عملکرد خیرین به سبب اعمال خلاف سیره‌ی خیرین عده‌ای بسیار معدود در برابر سیل عظیم خیرین و موسسات خیریه و مردمی خوشنام تاکید کرد. در این جلسه منطبق بر دستور کار جلسه محمد رضا واعظ مهدوی، مدیر عامل بنیاد هاسب، از اعضای حقوقی مجمع خیرین کشور، حضور یافت.

واعظ مهدوی در گزارشی کامل فعالیت‌های خیرین، تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد فراوان که در قالب مجموعه "بنیاد همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان" (هاسب) فعالیت می‌کنند که نتیجه‌ی ملموس آن سبب هدفمند شدنِ کار خیر و جلوگیری از موازی کاری و حیف منابع در تمام حوزه‌های خدمت رسانی در استان است پرداخت.

مدرسه سازی، توانمندسازی محلی جامعه محور، اشتغال آفرینی، حوزه‌های مرتبط با آب و آب رسانی، خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت و بیمارستان‌ها و فعالیت‌های دیگر در استان از جمله تاکیدات مستند واعظ مهدوی بود.

برگزاری جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین با حضور معاون وزیر کشور

در این جلسه واعظ مهدوی از فعالیت‌های دکتر اشکان تقی پور، عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور و مدیر عامل موسسه خیریه نیک‌گامان، به سبب تجهیز کامل ۲۰۰ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در پهنه‌ی وسیع جعرافیایی روستا‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و همچنین ساخت خانه‌های بهداشت و فعالیت‌های مستمر توانمند سازی و مهارت آموزی در مناطق کم‌برخوردار زاهدان که با هماهنگی و راهنمایی ریاست محترم هیئت مدیره مجمع خیرین کشور انجام می‌شود تشکر کرد.

در پایان این جلسه سعید طاهری، مدیر عامل شرکت مداوا گستران ارکید، با تاکید بر مسئولیت اجتماعی شرکت خود که تماما از جوانان فرهیخته و نخبه در حوزه‌ی فناوری و سلامت تشکیل می‌شوند با اعلام آمادگی کامل خود پیرو جلسات مستمر قبلی با مجمع خیرین کشور برای مشارکت سازنده در پروژه‌های بانک زمان و نذر تخصص به شکل رایگان در قالب مسئولیت اجتماعی، تفاهم نامه‌ای را با حضور معاون وزیر با مجمع خیرین کشور منعقد و تبادل کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی