تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!
سخنگوی سازمان هواپیمایی اعلام کرد

بررسی نزدیک شدن دو هواپیمای پاکستانی در آسمان ایران

در روز‌های گذشته دو هواپیمای مسافری پاکستان در فاصله بسیار نزدیکی با یکدیگر قرار گرفتند و حتی خطر برخورد این دو وجود داشت، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که این موضوع در دست بررسی است و به محض مشخص شدن نتیجه، گزارش آن را اعلام می‌کنیم.

کد خبر: ۱۳۴۴۰۶
۱۵:۱۷ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

بررسی نزدیک شدن دو هواپیمای پاکستانی در آسمان ایران

دیدارنیوز ـ دیروز مسئولان هواپیمایی پاکستان اعلام کردند که یکشنبه هفته جاری (دوم مرداد ماه) دو فروند هواپیمای مسافربری این کشور در آسمان ایران در آستانه برخورد با یکدیگر قرار داشتند. پاکستان، علت این حادثه را «خطای انسانی» مسئولان کنترل هوایی ایران اعلام کرد.

به‌گفته مقام‌های پاکستان، این هواپیما که به مقصد پیشاور در آسمان ایران در حال حرکت بود، به‌هنگام کم کردن ارتفاع، در نزدیکی هواپیمای پاکستانی دیگری قرار گرفت که همان زمان به مقصد دبی حرکت می‌کرد. آن‌ها ادعا می‌کنند این حادثه زمانی رخ داد که مسئولان کنترل ترافیک هوایی ایران، به‌طور ناگهانی کریدور هوایی یکی از هواپیما‌های پاکستانی را تغییر دادند و ارتفاع آن را کم کردند.

میر اکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: پس از دریافت گزارش رویداد همجواری دو پرواز شرکت هواپیمایی پاکستانی در حین عبور از فضای کشور، اقدامات لازم برای دریافت اسناد مرکز کنترل کشور انجام شد و برای بررسی بیشتر از خلبانان هواپیما‌های مذکور، درخواست ارائه گزارش کردیم.

وی افزود: پس از دریافت مستندات، این موضوع در کارگروه حوادث ترافیک هوایی دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری بررسی می‌شود و نتیجه نهایی اعلام می‌شود؛ بنابراین تا مشخص شدن نتیجه بررسی‌های کارشناسی اعلام هر گونه نظر غیرکارشناسی است.

رضوی گفت: هواپیمای مورد نظر سیستم اجتناب از برخورد کابین دارد که هشدار‌های لازم را از فاصله زیاد هم اعلام می‌کند این رویداد در سایر کشور‌ها نیز افتاده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی