تیتر امروز

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو
بیست و دوحه (۱۳)، زنده از روز نهم جام جهانی

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو

در هشتمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام می‌گیرد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر می‌روند.
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

بودجه مجلس به فدراسیون‌ها؛ ورزش «طلاب» به اندازه والیبال و بسکتبال!

در شرایطی که ورزش کشورمان با بحران‌های زیادی از جمله بودجه، نحوه خروج تیم‌ها از کشور، پاداش‌های کم ملی‌پوشان و تبعیض بین رشته‌های مختلف ورزشی رنج می‌برد، بودجه مجلس به فدراسیون‌ها با سوال‌های زیادی مواجه شده است؛ از جمله بودجه ورزش طلاب که به اندازه مجموع دو رشته‌ المپیکی والیبال و بسکتبال است!

کد خبر: ۱۳۴۳۸۹
۱۲:۴۱ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

بودجه مجلس به فدراسیون‌ها؛ ورزش «طلاب» بیشتر از والیبال و بسکتبال!

دیدارنیوز: ۱۴۰ میلیارد تومان از ۳۱۵ میلیارد تومان بودجه مصوب مجلس برای فدراسیون‌ها به وزارت ورزش پرداخت شده و ظرف یکی دو روز آینده این پول به ۲۸ فدراسیون واریز می‌شود.

مجلس امسال برای ۲۸ فدراسیون، بودجه ویژه ۳۱۵ میلیارد تومانی را در نظر گرفته است. این بودجه که در قالب تبصره ۱۴ است، با اعتراض برخی از رؤسای فدراسیون‌هایی که در این لیست مجلس نبودند مواجه شد.

حالا بعد از گذشت ۵ ماه، سازمان برنامه و بودجه ۱۴۰ میلیارد از ۳۱۵ میلیارد تومان مورد نظر را این هفته به حساب وزارت ورزش واریز کرده و قرار است ظرف یکی دو روز آینده این پول بین ۲۸ فدراسیون پخش شود.

بودجه مجلس به فدراسیون‌ها؛ ورزش «طلاب» بیشتر از والیبال و بسکتبال!

نکته جالب در این تخصیص این است که در نامه سازمان برنامه و بودجه میزان واریزی ۴ فدراسیون ذکر شده است. کشتی ۵۰ میلیارد تومان، فوتبال ۴۰ میلیارد تومان، فدراسیون زورخانه‌ای ۵ میلیارد تومان، فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی ۵ میلیارد تومان در این نامه برای آن‌ها تخصیص داده شده است. ۴۰ میلیارد باقی‌مانده نیز باید بین سایر فدراسیون‌ها تخصیص داده شود.

۵۰ میلیارد از ۷۰ میلیارد بودجه مصوب کشتی در مجلس قرار است در این چند روزه به این فدراسیون پرداخت شود. فوتبال نیز از ۵۵ میلیارد بودجه مصوبش، ۴۰ میلیارد تومان می‌گیرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی