تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
هفته هفتم؛ محرومیت مردم!
بازی‌های لیگ باز هم بدون تماشاگر مرد و زن

هفته هفتم؛ محرومیت مردم!

رقابت‌های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی آغاز می شود که طبق اعلام سازمان لیگ، همه دیدارها بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...

بودجه مجلس به فدراسیون‌ها؛ ورزش «طلاب» به اندازه والیبال و بسکتبال!

در شرایطی که ورزش کشورمان با بحران‌های زیادی از جمله بودجه، نحوه خروج تیم‌ها از کشور، پاداش‌های کم ملی‌پوشان و تبعیض بین رشته‌های مختلف ورزشی رنج می‌برد، بودجه مجلس به فدراسیون‌ها با سوال‌های زیادی مواجه شده است؛ از جمله بودجه ورزش طلاب که به اندازه مجموع دو رشته‌ المپیکی والیبال و بسکتبال است!

کد خبر: ۱۳۴۳۸۹
۱۲:۴۱ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

بودجه مجلس به فدراسیون‌ها؛ ورزش «طلاب» بیشتر از والیبال و بسکتبال!

دیدارنیوز: ۱۴۰ میلیارد تومان از ۳۱۵ میلیارد تومان بودجه مصوب مجلس برای فدراسیون‌ها به وزارت ورزش پرداخت شده و ظرف یکی دو روز آینده این پول به ۲۸ فدراسیون واریز می‌شود.

مجلس امسال برای ۲۸ فدراسیون، بودجه ویژه ۳۱۵ میلیارد تومانی را در نظر گرفته است. این بودجه که در قالب تبصره ۱۴ است، با اعتراض برخی از رؤسای فدراسیون‌هایی که در این لیست مجلس نبودند مواجه شد.

حالا بعد از گذشت ۵ ماه، سازمان برنامه و بودجه ۱۴۰ میلیارد از ۳۱۵ میلیارد تومان مورد نظر را این هفته به حساب وزارت ورزش واریز کرده و قرار است ظرف یکی دو روز آینده این پول بین ۲۸ فدراسیون پخش شود.

بودجه مجلس به فدراسیون‌ها؛ ورزش «طلاب» بیشتر از والیبال و بسکتبال!

نکته جالب در این تخصیص این است که در نامه سازمان برنامه و بودجه میزان واریزی ۴ فدراسیون ذکر شده است. کشتی ۵۰ میلیارد تومان، فوتبال ۴۰ میلیارد تومان، فدراسیون زورخانه‌ای ۵ میلیارد تومان، فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی ۵ میلیارد تومان در این نامه برای آن‌ها تخصیص داده شده است. ۴۰ میلیارد باقی‌مانده نیز باید بین سایر فدراسیون‌ها تخصیص داده شود.

۵۰ میلیارد از ۷۰ میلیارد بودجه مصوب کشتی در مجلس قرار است در این چند روزه به این فدراسیون پرداخت شود. فوتبال نیز از ۵۵ میلیارد بودجه مصوبش، ۴۰ میلیارد تومان می‌گیرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی