تیتر امروز

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.
ساپینتو انبار باروت و باشو فرشته نجات
چند نکته از بازی جنجالی در کرمان

ساپینتو انبار باروت و باشو فرشته نجات

هفته هجدهم لیگ برتر با جنجال و درگیری در کرمان و بازگشت استقلال به کورس قهرمانی به پایان رسید. ذکر نکته‌هایی از این ماجرا خالی از لطف نیست.

انتقاد سلیمی از دولت؛ چرا قانون رتبه‌بندی را ابلاغ نمی‌کنید؟

علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس در نشست علنی مجلس خطاب به دولت گفت: نمایندگان به شدت تحت فشار هستند و باید پاسخگو باشند، چرا قانون رتبه‌بندی را ابلاغ نمی‌کنید؟

کد خبر: ۱۳۴۳۸۵
۱۱:۵۵ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

انتقاد سلیمی از دولت؛ چرا قانون رتبه‌بندی را ابلاغ نمی‌کنید؟

دیدارنیوز: عضو هیئت رئیسه با بیان اینکه دولت موارد قانونی مانند رتبه بندی و یا تضمین وام مسکن را ابلاغ و اجرایی نمی‌کند، گفت: نمایندگان به شدت تحت فشار هستند و باید پاسخگو باشند.

علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه) قوه مقننه در اخطار قانون اساسی گفت: براساس بند ۱۱ سیاست‌های قانونگذاری به صراحت گفته شده اگر موضوعی اصل هفتاد و پنجی بود قابلیت طرح در مجلس را ندارد، در آیین نامه هم به این مسئله اشاره شده است.

وی افزود: طرح اصلاح قانون حمایت از بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و حرم مطهر حضرت معصومه (س) که کلیات آن تصویب شد، اگر واقعا بار مالی داشته باشد و اصل هفتاد و پنجی باشد، همانطور که رئیس مجلس به درستی گفتند، بند‌های ۴ و ۶ و بند ۳ که می‌گوید دولت هر ساله باید در بودجه عمومی مبلغی را پیش بینی کند، مورد توجه است. با توجه به این مسئله باید سازوکاری طراحی شود که وقت مجلس گرفته نشود.

نماینده محلات در مجلس با گلایه از دولت تاکید کرد: دولت موارد قانونی را نیز ابلاغ نمی‌کند، معاونت ریاست جمهوری سازمان برنامه و بودجه درباره تضمین وام روستایی می‌گوید که باعث تورم و نقدینگی می‌شود.

سلیمی با بیان اینکه دولت بسیاری از موارد قانونی را اجرا نمی‌کند، مطرح کرد: مواردی مانند رتبه بندی علی رغم تذکرات و پیگیری‌های هیات رئیسه انجام نمی‌شود، قانون معادن نیز همین طور و دولت درباره عملکرد خود هیچ گزارشی نداده است. مواردی اینچنینی زیاد است که قانون است و دولت در آن تعلل می‌کند. اراده ما این است که این موضوع هم در دست انداز نیفتد و با مشکل مواجه نشود. خواهش می‌کنم در موارد قانونی تذکر کافی را به دولت بدهید، مانند رتبه بندی و تضمین وام مسکن و... که دولتی‌ها به آن عمل کنند.

وی تاکید کرد: نمایندگان به شدت تحت فشار هستند و باید پاسخگو باشند، روزانه درباره رتبه بندی و... باید جواب دهند. در موضوع وام مسکن و جهش تولید مسکن ریالی از ۳۶۰ هزار میلیارد را وارد صندوق نکرده اند، ما قانون را برای اجرا می‌نویسیم، تذکر لازم را بدهید.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: در موضوع دستور قبلی، قبول بفرمایید که کلیات مسائل مختلفی را در بر می‌گیرد، ممکن است یک بند آن اصل هفتاد و پنجی باشد، اما کل کلیات هیچ وقت هفتاد و پنجی نیست، اگر موضوع دوشوری شود، در راستای صحبت‌های شماست، نمایندگان در کمیسیون اگر موضوع هفتاد و پنجی دارد آن را اصلاح کنند و گزارش نهایی را در صحن می‌شنویم. درباره سایر تذکرات به مسئولان اجرایی نیز، معاونان پارلمانی باید به دولت منعکس کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی