تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

سکوت عجیب «ساکت» پس از افشای حقوق ۹۲ میلیونی!

محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان با وجود بازنشستگی، ماهیانه ۹۲ میلیون تومان دریافت کرده، اما او تاکنون حاضر نشده است در رابطه با آن توضیح بدهد. ساکت حتی حاضر نیست درباره بازنشستگی‌اش و مدیریت در باشگاه سپاهان توضیح بدهد و وقتی که در این باره از او سؤال شده است، این موضوع را «سؤالات حاشیه‌ای» دانسته و پاسخی به آن نداده است.

کد خبر: ۱۳۴۳۶۲
۰۸:۳۵ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

سکوت عجیب «ساکت» پس از افشای حقوق ۹۲ میلیونی!

دیدارنیوز: مدیرعامل باشگاه سپاهان درقبال موضوع حقوق ۹۲ میلیون تومانی‌اش واکنشی نشان نداده است.

چند روزی از انتشار نامه حسین میرزایی نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان می‌گذرد، نامه‌ای که در آن دستمزد‌های نجومی برخی از مدیران این مجموعه از جمله محمدرضا ساکت افشا شده است. مدیرعامل باشگاه سپاهان اینطور که در این نامه رسمی قید شده است، ماهیانه بیش از ۹۲ میلیون تومان حقوق دریافت کرده است.

همچنین در انتهای نامه به دریافت حق‌الجلسه، پاداش و هدایایی نظیر تلفن همراه، رایانه همراه و کارت هدیه اشاره شده است. البته تاریخ صدور این نامه، مربوط به مهر ماه سال ۱۴۰۰ است و طبیعتاً رقم حقوق و دیگر اطلاعات ذکرشده، مربوط به ماه‌های گذشته و یا سال قبل از آن است. بر همین اساس از میزان حقوق ساکت بعد از صدور این نامه و در سال ۱۴۰۱ اطلاعاتی در دسترس نیست. تصویر این نامه را در زیر می‌بینید:

سکوت عجیب «ساکت» پس از افشای حقوق ۹۲ میلیونی!

این درحالی است که مدیرعامل باشگاه سپاهان یک فرد بازنشسته محسوب می‌شود و پیش از این به دلیل اجرای قانون منع به‌کار‌گیری بازنشستگان به اجبار از بدنه فدراسیون فوتبال جدا شده است. در همین رابطه چند روز قبل از صدور نامه‌ای که در بالا به آن اشاره شد، نامه‌ای دیگر از سوی میرزایی (رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان) به شرکت فولاد مبارکه ارسال و نسبت به روند به‌کارگیری افراد بازنشسته در این مجموعه اخطار داده می‌شود.

با این وجود با گذشت نزدیک به ۹ ماه از صدور این نامه حداقل در باشگاه سپاهان که زیرمجموعه شرکت فولاد مبارکه به حساب می‌آید، این اخطار کاری را از پیش نبرده است. تصویر این نامه را در زیر می‌بینید:

سکوت عجیب «ساکت» پس از افشای حقوق ۹۲ میلیونی!

بعد از انتشار نامه دوم که در آن میزان دریافتی مدیرعامل بازنشسته باشگاه سپاهان مشخص شده است، موج جدیدی از واکنش‌ها در این رابطه آغاز شد. از همین رو محمدصادق میرصالحیان مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان در گفت‌وگویی با رد حقوق ۹۲ میلیونی ساکت، عنوان کرد: «این اعداد درست نیست و مشخص است بحث شخصی وجود داشته. آقای ساکت یک مدیر نخبه ورزشی است. سیستم مالی و نظارتی کارخانه فولاد مبارکه سپاهان شفاف است و اصلاً چنین صحبت‌هایی صحت ندارد و شیطنتی است که مطرح شده. گروهی وجود دارند که می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و نامه‌ای که منتشر شده است، پایه و اساس درستی ندارد. این عدد صحت ندارد و حقوق ماهیانه آقای ساکت بسیار پایین‌تر از اینهاست».

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان حقوق ماهیانه ۹۲ میلیون تومانی مدیرعامل این باشگاه را تکذیب کرده، اما با مصاحبه اخیرش اعمال حقوق (با هر رقمی) برای ساکت در این مجموعه را تأیید کرده است، آنهم در حالی که در نامه فوق صراحتاً پرداخت حقوق به مدیران بازنشسته غیرقانونی دانسته شده است. در پایان این نامه عنوان شده است: «طبق قانون (منع به‌کار‌گیری بازنشستگان) پرداخت هرگونه وجهی از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی توسط مدیران شرکت فولاد مبارکه می‌باشد». مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان خواسته یا ناخواسته تأیید می‌کند که ساکت با وجود بازنشسته بودن برای مدیریت در باشگاه سپاهان حقوق می‌گیرد، ولی فقط حقوقی که دریافت می‌کند، بسیار پایین‌تر از ۹۲ میلیون تومان است.

از سویی دیگر در قانون منع به‌کار‌گیری بازنشستگان آمده است که فرد بازنشسته‌ای که شرایط قانونی لازم را برای ادامه کار ندارد، یا باید از سازمان برود با اینکه اگر قرار باشد به فعالیت خود در آن سازمان ادامه دهد، به هیچ عنوان نمی‌تواند دارای پست باشد. فقط در صورت داشتن شرایط تحصیلی امکان استفاده از او به‌عنوان مشاور و یا کارشناس پاره‌وقت آنهم با حقوق یک‌سوم افراد همسطح خود وجود دارد. اتفاقی که طبق نامه‌های صادره از سوی مجلس، عملاً در سپاهان رخ نداده است و ساکت با وجود بازنشستگی، در پست مدیرعاملی باشگاه فعالیت و در ازای آن حقوق چند ده میلیونی دریافت می‌کند.

با این وجود چند روز از انتشار نامه رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان در مجلس و افشای حقوق محمدرضا ساکت در این باشگاه می‌گذرد، ولی به غیر از روابط عمومی باشگاه، مرجع دیگری از جمله خودِ ساکت در این باره اظهارنظر نکرده است. اصل ماجرا این است که در این نامه ادعا شده است، ساکت با وجود بازنشستگی ماهیانه ۹۲ میلیون تومان دریافت کرده، اما او تاکنون حاضر نشده است در رابطه با آن توضیح بدهد. ساکت حتی حاضر نیست درباره بازنشستگی‌اش و مدیریت در باشگاه سپاهان توضیح بدهد و وقتی که در این باره از او سؤال شده است، این موضوع را «سؤالات حاشیه‌ای» دانسته و پاسخی به آن نداده است.

مدیرعامل باشگاه سپاهان که این روز‌ها به بهانه جذب هر بازیکن در فضای مجازی فعال است و اظهارنظر می‌کند، عجیب است که تاکنون در ماجرای مهمی، چون دریافت حقوق نجومی سکوت پیشه کرده است. از سویی دیگر هیئت مدیره باشگاه سپاهان یا مدیران شرکت فولاد مبارکه نیز در این باره هیچ توضیحی نداده‌اند تا فضای این باشگاه اصفهانی تحت‌الشعاع حاشیه و شایعه قرار بگیرد، حاشیه برای آنچه تاکنون در این باشگاه رخ داده است و شایعه برای تغییرات احتمالی و آنچه در آینده رقم خواهد خورد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی