تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

قتل‌عام بیش از «هزار سگ» توسط شهرداری دماوند!

مرکز نقاهتگاه و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب در منطقه گندک دماوند، از کشته شدن بیش از ۱۰۰۰ سگ با گلوله از سوی شهرداری دماوند خبر داد.

کد خبر: ۱۳۴۳۴۴
۱۸:۳۱ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

قتل‌عام بیش از «هزار سگ» توسط شهرداری دماوند!

دیدارنیوز: مرکز نقاهتگاه و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب در منطقه گندک دماوند که بهمن ماه ۱۳۹۸ با حضور مسوولان افتتاح شده بود، در صفحه اینستاگرام خود خبر از کشته شدن بیش از ۱۰۰۰ سگ با گلوله از سوی شهرداری دماوند داد.

مرکز نقاهتگاه و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب که تمامی فعالیت‌هایش در منطقه گندک براساس بخشنامه و شیوه‌نامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور انجام می‌شد، در تلاش بود تا با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و زیر نظر دوستداران حیوانات بتواند بستری برای اسکان و ارائه خدماتی مانند زنده‌گیری و انتقال به سایت جهت انگل‌زدایی، عقیم‌سازی و در پایان رهاسازی فراهم کند.

بنا بر گفته برخی مردم محلی گندک، در این منطقه تعداد سگ‌های رها شده و بومی افزایش یافته، اما انتظار می‌رفت شهرداری به جای قتل عام، آب موردنیاز نقاهتگاه گندک را تامین می‌کرد و با رسیدگی و ارائه امکانات به نقاهتگاه‌های منطقه بستری امن برای نگهداری و ساماندهی سگ‌ها را فراهم می‌کرد.

گزارش‌ها از کشتار دسته‌جمعی سگ‌ها نشان می‌دهد شهرداری دماوند امروز صبح مسیر نقاهتگاه سگ‌ها را بسته و با تیراندازی آن‌ها را کشته است.

مسوولان شهرداری با اجرای چنین تصمیم غیرکارشناسی و غیرانسانی برای سگ‌های نقاهتگاه گندک نشان دادند که کشتن تصمیم کم‌هزینه‌تری نسبت به تامین مایحتاج سگ‌های اسکان‌یافته در این نقاهتگاه بوده و تنها راه حل تامین آب برای شست و شوی۱۶۰۰ سگ و دیگر امکانات آنها، مرگ است.

به گزارش دیدارنیوز، پس از این اتفاق غیرانسانی، علی کریمی یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران واکنش نشان داد و نوشت: کاش فقط کمی حیوان بودید.

قتل‌عام بیش از «هزار سگ» توسط شهرداری دماوند!

منبع: رویداد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی