تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

قالیباف: مجلس به موضوع دریاچه ارومیه بی‌توجه نیست!

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مجلس به مساله بحرانی دریاچه ارومیه بی‌توجه نیست، گفت: موضوع محیط زیست و دریاچه ارومیه بسیار مهم و حیاتی بوده، اما امروز تصویب یک لایحه که کنوانسیون بین المللی است در دستور کار قرار دارد و باید در این رابطه صحبت کنیم. مطرح شدن این لایحه به معنای بی‌توجهی مجلس به دریاچه ارومیه نیست.

کد خبر: ۱۳۴۳۱۳
۱۲:۴۶ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

قالیباف: مجلس به موضوع دریاچه ارومیه بی‌توجه نیست!

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: هیچ یک از نمایندگان مجلس نسبت به وضعیت دریاچه ارومیه بی تفاوت نیستند، بلکه موضوع محیط زیست و به ویژه دریاچه ارومیه بسیار مهم و حیاتی است.

حجت الاسلام سید سلمان ذاکر در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد لایحه تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها ۱۹۷۳، بیان کرد: گزارش مذکور بسیار خوب بوده و شاخص اصلی محیط زیست دریا است، اما کمیسیون کشاورزی و مجلس درخصوص از بین رفتن دریاچه ارومیه باید اظهارنظر کنند. چرا که خطرات خشک شدن دریاچه ارومیه با آلودگی دریا‌ها بسیار متفاوت بوده و باید امروز در رابطه با احیای این دریاچه که جان و مال چندین میلیون نفر به آن وابسته است، صحبت کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: نباید اجازه دهیم دریاچه ارومیه جان بدهد، از شما درخواست دارم کمک کنید سد‌های منتهی به دریاچه ارومیه رهاسازی شود تا این دریاچه جان ندهد، در این صورت از محیط زیست دفاع کرده ایم.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر بیان کرد: ما هفته گذشته در صحن علنی موضوع تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه را که بحثی بسیار مهم و حیاتی بود، بررسی کردیم که تصویب شد. در آنجا بنده و سایر نمایندگان به اهمیت موضوع تاکید کردیم و هیچ یک از نمایندگان نسبت به این موضوع بی توجه نیستند.

رییس مجلس تاکید کرد: موضوع محیط زیست و دریاچه ارومیه بسیار مهم و حیاتی بوده، اما امروز تصویب یک لایحه که کنوانسیون بین المللی است در دستور کار قرار دارد و باید در این رابطه صحبت کنیم. مطرح شدن این لایحه به معنای بی توجهی مجلس به دریاچه ارومیه نیست.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی