تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

اینترنت ثابت در بسیاری از مناطق تهران ۲ ساعت قطع شد

رسانه‌ها از قطعی اینترنت ثابت و خانگی در بسیاری از مناطق تهران و کُندی اینترنت همراه در این شهر خبر دادند.

کد خبر: ۱۳۴۲۴۰
۱۳:۵۴ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

اینترنت ثابت در بسیاری از مناطق تهران ۲ ساعت قطع شد
 

دیدارنیوز: تجارت‌نیوز به نقل از یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری دلیل قطعی اینترنت ثابت در تهران را «اختلال برق در شرکت ارتباطات زیرساخت (ساختمان LCT)» اعلام کرده است. اما بخش آنلاین روزنامه شرق نیز به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در این زمینه اعلام کرد، از ساعاتی پیش اختلال ایجاد شده باعث قطعی موقت اینترنت در برخی نقاط کشور شده است.

شرکت مخابرات ایران نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به دریافت گزارش‌هایی از کاربران در مورد قطعی گسترده اینترنت‌های همراه و خانگی در تهران و مناطق مختلف به اطلاع می‌رساند این قطعی ارتباطی به این شرکت مخابرات ندارد.

یک کارشناس حوزه فناوری اطلاعات نیز در پیامی توییتری دلیل اختلال در شبکه اینترنت را قطعی برق در شرکت ارتباطات زیرساخت دانست.

او توضیح داد که این اختلال برای تمام سرویس دهنده‌ها رخ نداده، ولی ارتباط میان اکثر سرویس دهنده‌های خدمات ثابت (adsl و p۲p) با استفاده از تجهیزات مستقر در سالنی که دچار قطعی برق شده، برقرار می‌شده است. کارشناس حوزه فناوری اطلاعات شروع این اختلال را ۸:۳۰ صبح به وقت محلی و پایان آن را نیز ساعت ۱۰:۱۳ صبح برآورد کرد.

به گفته او تجهیزات شبکه به صورتی ساخته شده‌اند که ۲۴ساعته روشن باشند و شدیدا به تغییر ولتاژ برق حساس هستند. قطع برق باعث می‌شود که تجهیزات شبکه در معرض آسیب قرار بگیرند. بدین معنا که امکان دارد پس از برقراری جریان برق، برخی تجهیزات از کار افتاده باشند و همین مساله زمان رفع مشکل را بیشتر می‌کند.

اختلال‌های اخیر در شبکه اینترنت همزمان با تلاش حکومت ایران برای اجرای طرح «صیانت از فضای مجازی» با واکنش توام با نگرانی بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی همراه می‌شود. آن‌ها معتقدند که با اجرای این طرح دسترسی آن‌ها به شبکه آزاد جهانی محدود خواهد شد. در مقابل، دولت تاکید دارد که هدف اصلی از اجرای این طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی