تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

توفان گرد و خاک در غرب و نیمه جنوبی تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران، صاف تا قسمتی ابری و همراه با رگبار باران و وزش باد شدید و احتمال توفان گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا به ویژه در غرب و نیمه‌جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر: ۱۳۴۱۶۲
۱۶:۴۴ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

توفان گرد و خاک در غرب و نیمه جنوبی تهران

دیدارنیوز ـ بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران تا روز سه‌شنبه (۴ مردادماه) آسمانی صاف تا قسمتی ابری در نیمه شمالی و ارتفاعات نیمه‌ابری همراه با وزش باد گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و احتمال توفان گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا به‌ویژه در غرب و نیمه‌جنوبی استان پیش‌بینی می‌شود.

از سه‌شنبه شب نواحی شمال شرق و ارتفاعات و روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه (۵ و ۶ مردادماه) در بیشتر نواحی استان افزایش ابر، گاهی همراه با رگبار باران و وزش باد شدید و احتمال رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ مورد انتظار است.

تا روز دوشنبه روند تدریجی کاهش دما سپس افزایش نسبی دما به‌ویژه برای روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۲ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۳ مردادماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی سه‌شنبه (۴مردادماه) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ از وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و خیزش گردوخاک از عصر روز یکشنبه (۲ مردادماه) تا دوشنبه (۳ مردادماه) دراستان تهران، به ویژه مناطق جنوبی و غربی خبر داد.

در اثر این مخاطره شکستن درختان فرسوده و سازه‌های سست و نیمه کاره، سقوط اجسام از ارتفاع، خیزش گردو خاک، احتمال نفوذ گردوغبار انتقالی و کاهش کیفیت هوا و میدان دید دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش آسیب‌های احتمالی مستحکم سازی سازه‌های موقت و عدم پارک خودرو در کنار درختان و سازه‌های نیمه تمام، احتیاط در تردد جاده ای، پرهیز از فعالیت در فضای باز برای افراد دارای مشکل تنفسی، محافظت از تاسیسات حساس به گردو خاک را توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی