تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

ایلان ماسک؛ مقصر کاهش درآمد «توییتر»

شبکه اجتماعی توییتر مدعی شد که ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس پس از نخریدن این شبکه که قبلا مبلغ ۴۴ میلیارد دلار را برای آن وعده داده بود، باعث شده تا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی دچار ضرر و زیان شود.

کد خبر: ۱۳۴۱۰۰
۱۷:۱۵ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

ایلان ماسک، مقصر کاهش درآمد «توییتر»

دیدارنیوز: شرکت توییتر در گزارش سه ماهه دوم سال جاری میلادی از ضرر و زیان خود خبر داد و علت کاهش درآمد خود نسبت به سال قبل را مشکلاتی عنوان کرد که تا حدی ناشی از فروش این شرکت به ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس بود.

به نقل از راشاتودی، شرکت توییتر در گزارش سه ماهه دوم سال جاری میلادی از ضرر و زیان خود خبر داد و علت کاهش درآمد خود نسبت به سال قبل را مشکلاتی عنوان کرد که تا حدی ناشی از فروش این شرکت به ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس بود.

توییتر روز جمعه گزارش داد که درآمد این شرکت طی آوریل تا ژوئن ۱ درصد کاهش یافته و به ۱.۱۸ میلیارد دلار رسیده است، در حالی که درآمد خالص آن از سود ۶۶ میلیون دلاری سال قبل به ۲۷۰ میلیون دلار ضرر خالص کاهش یافت.

این شرکت در مقایسه با سود عملیاتی ۳۰ میلیون دلاری در مدت مشابه سال گذشته، ۳۴۴ میلیون دلار زیان عملیاتی متحمل شده است.

بر اساس این گزارش، توییتر سابقه رشد سریع درآمد از جمله افزایش ۳۷ درصدی در سال ۲۰۲۱ را در کارنامه خود دارد.

این غول رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد که کاهش درآمدی سه ماهه دوم منعکس کننده "مشکلات صنعت تبلیغات در محیط کلان و همچنین عدم اطمینان درباره تصاحب معلق شده توئیتر" (توسط ماسک) است.

نتایج سه ماهه توییتر بدترین عملکرد این شرکت را نسبت به انتظارات تحلیلگران سهام نشان می‌دهد. طبق گزارش CNBC، درآمد این شرکت ۱۱ درصد کمتر از میانگین تخمین وال استریت بود.

بدون احتساب هزینه‌ها و سود‌های یکباره، این شرکت ضرر ۸ سنتی را به ازای هر سهم گزارش کرد که بر این اساس تنها سه ماهه دومی در تاریخ توییتر بود که گزارش درآمدی منفی شد. تحلیلگران انتظار سود ۱۴ سنت را برای هر سهم داشتند.

توییتر با پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری ماسک برای تصاحب این شرکت در ماه آوریل موافقت کرد، اما مدیرعامل تسلا در اوایل ماه جاری میلادی این قرارداد را لغو کرد و مدعی شد که این پلتفرم رسانه اجتماعی تعداد حساب‌های جعلی موجود در ارقام کاربران خود را دست کم گرفته است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی