تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!
با امضای تفاهم‌نامه‌ای محقق می‌شود

رصد مهاجرت و گردش نخبگانی با همکاری معاونت علمی ریاست‌جمهوری و وزارت علوم

با هدف رصد و پایش مهاجرت و گردش نخبگانی، رصد اشتغال و کارآفرینی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و وزارت علوم به امضا رسید.

کد خبر: ۱۳۴۰۹۴
۱۵:۱۵ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

رصد مهاجرت و گردش نخبگانی با همکاری معاونت علمی ریاست‌جمهوری و وزارت علوم

دیدارنیوز ـ تفاهم‌نامه همکاری میان مهدی الیاسی معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و علی باقر طاهری‌نیا رئیس مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی با هدف ایجاد زمینه‌های مشارکت و همکاری، انتقال تجربیات و بهره‌مندی از توانایی‌های علمی، مشاوره‌ای و اجرایی طرفین برای ارتقای آمار و اطلاعات و فعالیت‌های پژوهشی مرتبط با آموزش عالی به امضا رسید.

در حاشیه عقد تفاهم‌نامه، مهدی الیاسی معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه فقدان مرجع اطلاعاتی در حوزه آموزش عالی و نخبگان در کشور یک خلأ محسوب می‌شود، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از فعالیت نهاد‌های مرجع اطلاعاتی در حوزه آموزش عالی و فناوری و برای انتشار آمار‌های معتبر و پشتیبان تصمیم‌گیری حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مهاجرت و گردش نخبگانی، رصد اشتغال و کارآفرینی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها از موضوعات اصلی همکاری در این تفاهم‌نامه است، افزود: این تفاهم‌نامه تلاشی در راستای ارتقای نظام آمار و اطلاعات آموزش عالی نظیر واقعی‌سازی و به‌روزرسانی آمار دانشجویان غیر ایرانی، آمار مهاجرت و گردش نخبگان و فارغ‌التحصیلان آموزش عالی و رصد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها است.

علی باقر طاهری‌نیا، رئیس مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی نیز در این مراسم با بیان اینکه دغدغه‌های ملی در نظام آمار و اطلاعات باید مورد مطالعه قرار گیرند، گفت: این مؤسسه با ۵۴ سال سابقه به‌عنوان کانون تفکر آموزش عالی و مرجع رسمی آمار آموزش عالی شناخته می‌شود و تاکنون در پروژه‌های کلان کشور نیز مشارکت داشته و دارد.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، وی با اشاره به اینکه مؤسسه در رفع چالش‌ها و مسائل ملی مصمم است، افزود: استقرار نظام آمار و اطلاعات آموزش عالی، رصد اشتغال دانش‌آموختگان در حوزه‌های مختلف و سنجش نگرش دانشگاهیان در خصوص مسائل و تحولات جامعه می‌تواند از زمینه‌های مناسب در این تفاهم‌نامه باشد.

بر اساس اعلام دکتر طاهری‌نیا، با به‌روزرسانی و واقعی‌سازی آمار این شاخص با همکاری دانشگاه آزاد، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ حدود ۱۳۰ هزار نفر دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: وزارت علوم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی