تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

کانون گردوغبار جدید؛ ۹۸ درصد «تالاب گاوخونی» خشک شد!

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه ۹۸ درصد تالاب گاوخونی خشک شده، گفت که این وضعیت قابلیت تبدیل به کانون گرد و غبار را دارد و برای اینکه این اتفاق نیفتد مقرر شد محیط زیست کشور نسبت به اجرای طرح احیای گاوخونی اقدام کند.

کد خبر: ۱۳۴۰۵۴
۰۹:۴۰ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

۹۸ درصد تالاب گاوخونی خشک شد!

دیدارنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه ۹۸ درصد تالاب گاوخونی خشک شد، گفت: مقرر شده محیط زیست نسبت به اجرای طرح احیای گاوخونی اقدام کند.

منصور شیشه‌فروش، با بیان اینکه ۹۸ درصد تالاب گاوخونی خشک شده است، اظهار داشت: این وضعیت قابلیت تبدیل به کانون گرد و غبار را دارد و برای اینکه این اتفاق نیفتد مقرر شد محیط زیست کشور نسبت به اجرای طرح احیای گاوخونی اقدام و با همکاری وزارت نیرو تامین حق آبه‌ها را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای در مورد احیای رودخانه زاینده‌رود و تالاب گاوخونی به منظور جلوگیری از تشدید کانون‌های گرد و غبار اقداماتی انجام بدهد، افزود: از سازمان منابع طبیعی کشور درخواست اعتباراتی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و بیابان زدایی شده تا بتوانیم در این راستا فعالیت‌هایی انجام بدهیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به یکی از عوارض خشکسالی و کم بارشی تصریح کرد: یکی از این عوارض ایجاد کانون‌های گرد و غبار است و از ابتدای سال جاری تاکنون دو ماه روز‌های ناسالم ناشی از گرد و غبار گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: کانون‌های گرد و غبار در استان به علت خشکسالی، تغییرات اقلیمی، عدم کشت در بسیاری از زمین‌های زراعی به وجود آمده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه ۳۳ درصد از مساحت استان کویری و بیابانی است، گفت: در مناطق کویری وقتی گیاهی کشت نشود و سیلاب‌ها رسوباتی به این مناطق می‌آورند و وزش باد هم این رسوبات را به صورت گرد و غبار پخش می‌کند.

شیشه‌فروش ادامه داد: کانون‌های گرد و غبار داخلی ناشی از خشکسالی و کمبود آب و مساحت بیابانی استان و کانون‌های خارجی ناشی از مرز‌های مشترک با استان قم، سمنان، یزد و خراسان جنوبی است، همچنین کانون‌های گرد و غبار خارج از کشور مربوط به عربستان نیز ایران را تحت تاثیر قرار داده است.

وی تصریح کرد: در استان کانون‌های گرد و غبار شناسایی شده‌اند و در راستای رفع آن اقدامات بسیاری انجام شده به طور مثال در ۱۴ شهرستان حدود ۳۱۰ هزار هکتار نهال کاری به منظور بیابان زدایی انجام شده و همچنین ۳۰ هزار هکتار مالچ پاشی و ۷ کیلومتر بادشکن صورت گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اختصاص ۳۰ میلیارد تومان از سوی ریاست جمهوری به منابع طبیعی برای اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی و کنترل کانون‌های گرد و غبار، اظهار داشت: بر این اساس به هواشناسی و محیط زیست وظایفی محول شد تا در این راستا اقدام کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی