تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گزارش زنده؛ گل‌گهر یک - استقلال یک

گزارش زنده؛ گل‌گهر یک - استقلال یک

رقابت‌های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی آغاز می‌شود که طبق اعلام سازمان لیگ، همه دیدارها بدون تماشاگر برگزار خواهد شد. تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌ها از دقایقی پیش به مصاف...

ایران ۲ - لهستان ۳؛ پایانی تحسین‌ برانگیز!

تیم ملی والیبال مردان کشورمان در دیداری نزدیک و تماشایی، با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب لهستان شد و از صعود به نیمه نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ بازماند.

کد خبر: ۱۳۴۰۱۸
۰۸:۱۰ - ۳۱ تير ۱۴۰۱

ایران ۲ - لهستان ۳؛ پایانی تحسین‌برانگیز!

دیدارنیوز: تیم ملی والیبال ایران در دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ به‌رغم نمایشی تحسین برانگیز مغلوب لهستان تیم نخست رده‌بندی جهان شد تا از راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی بازبماند.

به نقل از سایت فدراسیون والیبال، دومین روز مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۲ امروز (پنج شنبه ۳۰ تیرماه) با دو دیدار در سالن یونیپول شهر بولوینا ایتالیا پیگیری شد.

در دومین دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی در این مسابقه سه بر دو مغلوب لهستان تیم نخست رده‌بندی جهان شدند.

لهستانی‌ها در ست‌های دوم و چهارم این مسابقه ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۶ مغلوب ایران شدند، اما در ست‌های اول، سوم و پنجم با امتیاز‌های ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۷ به پیروزی رسیدند و به مرحله نیمه‌نهایی و چهار تیم برتر مسابقات صعود کردند.

تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد.

در ابتدای ست نخست میلاد عبادی‌پور سرویس زد و تیم ایران با دفاع خوب نخستین امتیاز را به دست آورد. در ادامه دو تیم رقابت بسیار نزدیکی با هم داشتند، اما وقت استراحت فنی نخست این ست ۱۲ بر ۹ به لهستان رسید.

این ست پس از افت و خیز فراوان ۲۵ بر ۲۱ به سود لهستان به پایان رسید. عطایی در این ست از دو وقت استراحت خود استفاده کرد و ملی پوشان را دعوت به آرامش بیشتر در زمین مسابقه کرد.

لهستان در این ست ۱۳ امتیاز حمله به دست آورد و ایران ۱۰ امتیاز، تیم ایران در دفاع دو امتیاز کسب، اما لهستان یک پوئن و در سرویس نیز دو تیم دو امتیاز کسب کردند. دریافت خوب لهستانی‌ها در این ست کمک زیادی به برد این تیم کرد، با این حال امین اسماعیل‌نژاد با کسب ۹ امتیاز، بهترین بازیکن این ست بود.

در ابتدای ست دوم لهستان چهار بر یک پیش افتاد تا عطایی وقت استراحت فنی درخواست کند. در امتیاز ۱۰ دو تیم با اسپک اسماعیل‌نژاد برابر شدند تا کمی استراس بازیکنان ایران کاهش یابد. وقت فنی استراحت این ست ۱۲ بر ۱۱ به سود ایران شد. در این لحظه دو تیم در حمله نیز در مجموع در امتیاز ۲۰ برابر شدند که نشان از رقابت بسیار نزدیک تیم‌های ایران و لهستان در این مسابقه داشت.

در ادامه این ست لهستان چهار امتیاز متوالی به دست آورد و عطایی مجبور به گرفتن وقت استراحت در امتیاز ۱۵ بر ۱۲ به سود لهستان شد. ملی‌پوشان در امیتاز‌های ۱۶ و ۱۸ با حریف برابر شدند و مهدی جلوه امتیاز ۱۹ را برای ایران به دست آورد تا سرمربی لهستان وقت استراحت درخواست کند.

در نهایت این ست ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران به پایان رسید تا دو تیم یک بر یک در ست شماری برابر شوند. عملکرد تیم ایران در ست دوم به گونه‌ای بود که تیم ایران در حمله ۲۶ بر ۲۴ از حریف پیش افتاد، همچنین در دفاع چهار بر سه جلو افتاد و در سرویس نیز دو تیم در امتیاز سه برابر شدند.

رقابت نزدیک دو تیم در ست سوم نیز ادامه یافت و وقت استراحت فنی این ست نیز ۱۲ بر ۱۱ به سود لهستان شد. در این ست تماشاگران حاضر در سالن که اکثر آن‌ها ایرانی بودند، با هر حمله ملی‌پوشان ایران یک تا سه شمارش می‌کردند و در حمایت از تیم ایران چیزی کم نگذاشتند. در امتیاز ۱۷ بر ۱۴ به سود لهستان عطایی درخواست وقت استراحت کرد تا افزایش امتیاز دو تیم جلوگیری کند. در نهایت این ست با امتیاز ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان به پایان رسید تا عقاب‌ها از نظر ست شماری دو بر یک پیش بیافتند. عطایی در امتیاز ۲۰ بر ۱۴ ست سوم ترکیب تیم ایران را تغییر داد تا بازیکنان اصلی برای ست چهارم استراحت کنند.

در ابتدای ست چهارم تیم ایران سه امتیاز متوالی به دست آورد. ملی‌پوشان ایران در ادامه این ست اقتدار خود را بر حریف دیکته کردند و ۲۵ بر ۱۶ این تیم را شکست دادند تا دو تیم از نظر ست شماری دو بر دو برابر شوند و ست حساس پنجم تعیین کننده نتیجه نهایی مسابقه باشد. سرمربی لهستان در میانه این ست به بازیکنان اصلی خود استراحت داد.

شاگردان بهروز عطایی در ابتدای ست پنجم برخلاف ست چهارم، چهار امتیاز متوالی به حریف دادند و در نهایت ملی‌پوشان ایران به‌رغم تلاش و ارائه عملکردی تحسین برانگیز در این دیدار، در ست پنجم ۱۵ بر ۷ مغلوب لهستان شدند تا در نهایت سه بر دو نتیجه این مسابقه را واگذار کنند و به کار خود در این رقابت‌ها با کسب رتبه هفتم لیگ ملت‌ها پایان دهند.

سیلیکا الکساندر، کوچانوفسکی جیکو، بارتوش کورک، کمیل سمنیوک، متئوش بینیک و مارسین یانوش ترکیب تیم لهستان در ابتدای این مسابقه بود که در مناطق شش گانه زمین این تیم قرار گرفتند و هدایت این تیم را نیکولا گربیچ برعهده داشت.

کولادوس فابریکه از فرانسه و ورا مچان والتر هوگو از پرو به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت دیدار ایران و لهستان را برعهده داشتند.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال نیز این مسابقه را به همراه ایرانیان ساکن ایتالیا نظاره‌گر بود. در نخستین مسابقه دیروز نیز فرانسه سه بر صفر ژاپن را شکست داد و حریف ایتالیا در مرحله نیمه‌نهایی شد.

مرحله نیمه‌نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ روز شنبه یکم مردادماه با دو دیدار در شهر بولونیا پیگیری خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی