تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...

«تاج» کدام مشکلات فوتبال را حل می‌کند؟

انتخابات فدراسیون فوتبال هشتم شهریورماه برگزار می‌شود و افرادی مثل مهدی تاج به انتخابات ورود کردند و مدعی سروسامان دادن به وضعیت فوتبال ایران هم شده‌اند. من سوالم این است که او قرار است چه چیزی را سروسامان بدهد؟! آیا مشکلاتی که خودش در فوتبال ایران به‌وجود آورده است؟!

کد خبر: ۱۳۳۹۹۶
۲۱:۱۹ - ۲۹ تير ۱۴۰۱

«تاج» کدام مشکلات فوتبال را حل می‌کند؟

دیدارنیوز: متاسفانه اتفاقات خوبی در تیم‌ملی رخ نداد و نباید اصلا کار به اینجا کشیده می‌شد. من فکر می‌کنم ابقای اسکوچیچ هم اجباری بود. کمیته فنی که هفته پیش عدم صلاحیت این مربی را اعلام کرده بود، از آن طرف اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال هم برای تغییر سرمربی تیم‌ملی به حدنصاب نمی‌رسیدند و به همین خاطر فعلا او را تا هشتم شهریورماه، زمان برگزاری انتخابات فدراسیون ابقا کرده‌اند تا رئیس جدید فدراسیون در مورد سرمربی تیم‌ملی تصمیم بگیرد.

تا زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال هم مسابقه و اردویی در کار نیست. در این شرایط مهم نیست چه کسی سرمربی تیم‌ملی باشد چرا که مسابقه و اردویی در کار نیست. ماندن یا رفتن این سرمربی به معضلات و مشکلات فدراسیون فوتبال برمی‌گردد. اسکوچیچ در شرایط سختی هدایت تیم‌ملی را برعهده گرفت و نتایج خوبی هم کسب کرد. اما الان وضعیت در تیم‌ملی خیلی به‌هم ریخته است. بین بازیکنان دودستگی شده است و با این شرایط باید کسانی در کنار تیم باشند که بتوانند این مسائل را جمع کنند و تیم را به ساحل آرامش برسانند.

به اعتقاد من، اسکوچیچ این توانایی را ندارد بنابراین نیاز است در کادرفنی کسانی در کنار او قرار بگیرند تا مشکلاتی که فدراسیون فوتبال دارد و روی تیم تأثیر گذاشته است را حل کند. شرایط فدراسیون فوتبال هم در حال حاضر عجیب و غریب است. انتخابات فدراسیون فوتبال هشتم شهریورماه برگزار می‌شود و افرادی مثل مهدی تاج به انتخابات ورود کردند و مدعی سروسامان دادن به وضعیت فوتبال ایران هم شده‌اند. من سوالم این است که او قرار است چه چیزی را سروسامان بدهد؟! آیا مشکلاتی که خودش در فوتبال ایران به‌وجود آورده است؟! پس چرا آن زمان فوتبال را با کوهی از مشکلات که در زمان خودش به‌وجود آمده بود رها کرد و رفت اما الان بازگشته است!

هنوز که هنوز است پرونده ویلموتس باز است و غرامت سنگینی را باید فدراسیون فوتبال به این مربی بابت قراردادش پرداخت کند. من تعجب می‌کنم چطور مهدی تاج برگشته و در انتخابات ثبت‌نام می‌کند! قرار است کمیته اخلاق و کمیته بدوی صلاحیت او را تایید کنند؟! در شرایطی که همه می‌دانند تاج در زمان ریاستش در فدراسیون فوتبال چه مشکلاتی برای فوتبال رقم زد و حالا بدون اینکه در مورد اقدامات خود پاسخی بدهد به‌دنبال بازگشت است. پس اینجا مشخص می‌شود که کمیته بدوی و کمیته اخلاق دیگر چه کسانی هستند که صلاحیت او را تأیید می‌کنند. اگر فدراسیون فوتبال تشکیلات درست داشت، بازیکنان نباید دست به دامن کسی دیگری می‌شدند تا در مورد اسکوچیچ تصمیم‌گیری کنند!

مسعود اقبالی - کارشناس فوتبال

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی