تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

«تب موشی»؛ دلیل بیماری مرموز در تانزانیا کشف شد

دولت تانزانیا از کشف عامل بیماری مرموز که یک باکتری منتقل شده از حیوانات به انسان است، خبر داد و کارشناسان بهداشتی نامش را «تب موشی» گذاشته‌اند. بیماری فوق ناشی از باکتری است که از طریق مصرف آب یا غذای آلوده به ادرار حیوانات منتقل و تکثیر شده است.

کد خبر: ۱۳۳۸۶۸
۱۱:۲۰ - ۲۸ تير ۱۴۰۱

دلیل بیماری مرموز در تانزانیا کشف شد

دیدارنیوز: کارشناسان بهداشتی در تانزانیا بیماری مرموزی را که اخیرا مواردی از ابتلا به آن در این کشور گزارش شده و جان سه بیمار را نیز گرفته است، "تب موشی" نامیدند.

دولت تانزانیا از کشف عامل این بیماری مرموز که یک باکتری منتقل شده از حیوانات به انسان است، خبر داد و کارشناسان بهداشتی نامش را «تب موشی» گذاشته‌اند. مقام‌های تانزانیا می‌گویند که تب موشی تاکنون در این کشور شرق آفریقا، سه نفر را کشته است.

هفته گذشته، مقام‌های تانزانیا، تیمی از پزشکان را به منطقه لیندی در جنوب‌شرق کشور اعزام کردند تا درباره ۲۰ مورد ابتلا به تب موشی تحقیق کنند که تاکنون سه مورد از آن‌ها منجر به مرگ بیماران شده است.

اوم موالیمو، وزیر بهداشت تانزانیا که از جمله مقام‌هایی است که از آن منطقه بازدید کرده است، گفت: بیماری فوق ناشی از باکتری است که از طریق مصرف آب یا غذای آلوده به ادرار حیوانات منتقل و تکثیر شده است.

او مردم را به حفظ آرامش دعوت کرد و گفت: حسن ماجرا این است که بیماری، قابل پیشگیری و قابل علاج است.

علائم بیماری تب، سردرد، بدن‌درد، خستگی و خونریزی از بینی است و وزیر بهداشت تانزانیا گفته است که اغلب بیماران بهبود یافته‌اند. او همچنین گفت که نتیجه کلیه بیماران به ابولا، کووید-۱۹ و ماربورگ منفی بوده است.

رئیس‌جمهوری تانزانیا هفته پیش از انتشار اخبار درباره یک بیماری «مرموز» در منطقه لیندی خبر داده و گفته بود که شاید این بیماری بر اثر «افزایش ارتباط» میان انسان و حیوانات وحشی بروز کرده باشد که پدیده‌ای زاییده فرسایش محیط زیست است.

پیش‌تر در روز یکشنبه نیز کشور غنا از شناسایی اولین مورد ابتلا به ویروس ماربورگ خبر داد. این ویروس متعلق به خانواده ابولا است و تب شدید و خونریزی داخلی و خارجی از جمله نشانه‌های آن است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی