تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

پمپ‌هایی مانند انسان؛ ربات‌ها صاحب «قلب» می‌شوند

«راب شپرد» استادیار مهندسی مکانیک و هوافضای دانشکده مهندسی کورنل در نیویورک گفت: پمپ‌های نرم تا حد زیادی مانند قلب و شریان‌های انسان عمل می‌کنند که خون از طریق آن‌ها منتقل می‌شود. ما در گذشته خون ربات داشتیم و اکنون قلب ربات داریم و ترکیب این دو می‌تواند ماشین‌هایی مشابه حیات بسازد.

کد خبر: ۱۳۳۸۲۵
۱۶:۵۸ - ۲۷ تير ۱۴۰۱

ربات‌ها صاحب «قلب» می‌شوند

دیدارنیوز: پژوهشگران دانشگاه «کورنل» و آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش آمریکا با استفاده از نیرو‌های هیدرودینامیک و مغناطیسی یک پمپ لاستیکی و تغییرشکل‌دهنده ساخته‌اند که می‌تواند برای ربات‌های نرم سیستم گردش (خون) همانند بیولوژی حیوانات فراهم سازد.

«راب شپرد» استادیار مهندسی مکانیک و هوافضای دانشکده مهندسی کورنل در نیویورک گفت: این پمپ‌های نرم تا حد زیادی مانند قلب و شریان‌های انسان عمل می‌کنند که خون از طریق آن‌ها منتقل می‌شود. ما در گذشته خون ربات داشتیم و اکنون قلب ربات داریم و ترکیب این دو می‌تواند ماشین‌هایی مشابه حیات بسازد.

آزمایشگاه رباتیک‌های ارگانیک «شپرد» در گذشته از مواد نرم برای طراحی چیز‌های مختلفی از حسگر‌های کِش آمدنی «پوستی» تا نمایشگر‌های «خط بریل» و لباس‌های نظارت کننده بر عملکرد ورزشکاران ساخته است. این آزمایشگاه همچنین ربات‌هایی ساخته که قادر به راه رفتن و خزیدن و شنا کردن و عرق کردن هستند. بسیاری از تولیدات این آزمایشگاه می‌تواند کاربرد‌های عملی در زمینه‌هایی مانند مراقبت از بیماران داشته باشد.

ربات‌های نرم هم مانند حیوانات نیازمند یک سیستم گردش (خون) هستند تا انرژی را ذخیره‌سازی کرده و نیروی لازم برای حرکات آن‌ها را تامین کند.

این پمپ جدید از پلمیر لاستیک مانند (elastomeric) از لوله‌های نرم سیلیکونی تشکیل شده و طوری طراحی شده که امکان انقباض و انبساط را فراهم می‌سازد. در داخل لوله یک آهن ربای محکم مرکزی و یک مایع سیال رئومغناطیسی (magnetorheological) قرار دارد.

این محققان آزمایشی انجام دادند تا نشان دهند این سیستم می‌تواند عملکرد مداوم خود را تحت شرایط تغییر شکل زیاد حفظ کند تا از این طریق بتوانند آن را برای انواع مختلف ربات‌ها طراحی کنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی