تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی دیدار با دکتر امیر صدری مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی تهران

کرونا از بین نمی‌رود، بیماری فردی خواهد شد!

وزیر بهداشت و سایر ویروس شناسان بالارفتن آمار مبتلایان و بستری‌های کرونایی در هفته‌های اخیر را آغاز پیک هفتم کرونا می‌دانند و نسبت به افزایش آمار در هفته‌های آتی هم هشدار داده اند؛ از سوی دیگر در چنین شرایطی دو راه حل توصیه جدی کادر پزشکی به مردم است، زدن ماسک و دز یادآور.

کد خبر: ۱۳۳۷۶۶
۱۲:۲۵ - ۲۸ تير ۱۴۰۱

کرونا بیماری فردی می‌شود


دیدارنیوزـ نسرین نیکنام: وزیر بهداشت و سایر ویروس شناسان بالارفتن آمار مبتلایان و بستری‌های کرونایی در هفته‌های اخیر را آغاز پیک هفتم کرونا می‌دانند و نسبت به افزایش آمار در هفته‌های آتی هم هشدار داده اند؛ از سوی دیگر در چنین شرایطی دو راه حل توصیه جدی کادر پزشکی به مردم است، زدن ماسک و دز یادآور.

همه این موضوعات مطرح شده بهانه‌ای شد تا با امیر صدری پزشک و مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی تهران درباره وضعیت کرونایی این روز‌های کشور گفتگو کنیم؛ او معتقد است: بر اساس معیار‌های تعریف شده هنوز وارد پیک هفتم کرونا نشده ایم، زیرا پیک تعریف مشخصی دارد، اما اگر وزیر بهداشت که مسلط‌ترین فرد در حوزه سلامت است این موضوع را بیان می‌کند پس ممکن است وارد این پیک شده باشیم.

او یکی از نکات مهمی که به آن اشاره داشت، موضوع واکسیناسیون بود و توصیه کرد تمام افرادی که از آخرین دُز دریافتی واکسن شان ۶ ماه گذشته باشد باید برای دریافت دز جدید به مراکز واکسیناسیون که تعداد آن‌ها افزایش هم داشته مراجعه کنند.

به اعتقاد این پزشک، موازی کاری‌های زیادی در حوزه تولید واکسن‌های داخلی در کشور انجام شد و دلیل آن هم این است که ما مدیریت موفقی در موقعیت‌های بحرانی نداریم و نتوانستیم از تجربه‌های گذشته به درستی استفاده کنیم و به نظر می‌رسد اگر کشور با بحران جدیدتری شبیه کرونا مواجه شود باز هم در حوزه مدیریت آن با مشکل روبرو می‌شویم.

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در پاسخ به این پرسش که آیا کرونا تمام می‌شود یا خیر، می‌گوید: بر اساس تحقیقات انجام شده احتمالا ویروس کرونا از حالت عمومی به یک بیماری شخصی شبیه آنفولانزا تبدیل می‌شود.

گفت و گوی کامل را در سایت و آپارات دیدارنیوز ببینید و بشنوید.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی