تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...

مدیرعامل معزول شستا در مس ایران چه می‌کند؟

انتصابات پر حاشیه مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران موجب اعتراض کارگران و کارمندان مس شده است.

کد خبر: ۱۳۳۷۵۷
۱۳:۳۹ - ۲۶ تير ۱۴۰۱

مدیرعامل معزول شستا در مس ایران چه می‌کند؟

 

دیدارنیوز ـ شهرام هزاریان: علی رستمی که نامش در سال ۱۴۰۰ با جدی‌تر شدن احتمال انتصابش در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) بزرگ‌ترین هلدینگ اقتصادی کشور با انتشار فیش حقوقی ۹۲ میلیارد تومانی در برخی از رسانه‌ها مطرح شد، ابنبار در شرکت ملی مس ایران با حواشی دیگری مواجه شده است.

رستمی که با کلی حاشیه توانسته بود مدیرعاملی شستا شود در کمتر از ۶ ماه عزل شد و بعد از ظهر روزی که دیگر این پست را در اختیار نداشت بعنوان مدیر عامل ملی صنایع مس ایران شد و سکاندار این غول بورسی شد.

حال حدود ۵ ماه از انتصاب وی در شرکت ملی مس ایران می‌گذرد و همچنان حواشی از جمله اعتصابات و تظاهرات کارگران مس ورزقان و سونگون می‌گذرد.

انتصابات پر حاشیه این مدیرعامل از دیگر از مواردی است که موجب اعتراض کارگران و کارمندان مس شده است، به عنوان مثال شنیده‌های سایت «کرمان نو» حکایت از انتصاب اکبر پورمحمدی فرماندار سابق رفسنجان که ویدیو‌ی توهین او به پرسش یک خبرنگار باعث برکناری‌اش توسط وزیر کشور شد، به مدیرعاملی موسسه صندوق بازنشستگی مس حکایت دارد.

گفتنی است پورمحمدی برادر زن معاون پارلمانی رئیس جمهور است. آقای سید محمدحسینی معاون آقای رئیسی اصالتا کرمانی است و در یکسال اخیر انتصاباتی در کرمان و  در شرکت‌های زیر مجموعه مس ایران را به او نسبت داده‌اند.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی