تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

بیماری مرموز و کشنده جدید در آفریقا

یک بیماری مرموز و کشنده در آفریقا ۱۳ نفر را مبتلا کرده و سه نفر را در یک منطقه دورافتاده از تانزانیا به کام مرگ کشانده است. «آیفلو سیچالو» افسر ارشد پزشکی دولت تانزانیا، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که علائم این بیماری شامل تب، سردرد، خستگی و خونریزی بینی است.

کد خبر: ۱۳۳۶۱۰
۰۸:۴۵ - ۲۴ تير ۱۴۰۱

بیماری مرموز و کشنده جدید در آفریقا

دیدارنیوز: یک بیماری مرموز در آفریقا ۱۳ نفر را مبتلا کرده و سه نفر را در یک منطقه دورافتاده از تانزانیا به کام مرگ کشانده است. تیمی از پزشکان و کارشناسان به این منطقه اعزام شده‌اند.

به نقل از آسوشیتدپرس، «آیفلو سیچالو» افسر ارشد پزشکی دولت تانزانیا روز پنجشنبه به وقت محلی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که علائم این بیماری شامل تب، سردرد، خستگی و خونریزی بینی است.

سیچالو گفت که آزمایش این بیماران از منطقه جنوب شرقی لیندی برای ویروس‌های خونریزی دهنده شناخته شده ابولا و خواهرخوانده آن موسوم به «ماربورگ» و همچنین کووید-۱۹ منفی بوده است.

تانزانیا هرگز به‌طور رسمی موردی از ابولا یا ماربورگ را ثبت نکرده است؛ به رغم آنکه کشور‌های همسایه آن و دولت‌های آمریکا و انگلیس قبلاً به شهروندان خود هشدار داده بودند که ممکن است موارد گزارش نشده ابولا در این کشور وجود داشته باشد.

سیچالو افزود: "دولت، تیمی از متخصصان را تشکیل داد که هنوز در حال بررسی این بیماری ناشناخته هستند. "

سامیا سولوهو حسن رئیس جمهوری تانزانیا، گفت که این بیماری "عجیب" ممکن است ناشی از "تعامل رو به رشد" بین انسان و حیوانات وحشی باشد.

این خبر از تانزانیا چند روز پس از آن منتشر شد که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛ غنا دو مورد احتمالی ابتلا به ماربورگ را گزارش کرده است که در صورت تأیید، نخستین مورد ابتلا به این بیماری در این کشور غرب آفریقا خواهد بود.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که این بیماری از طریق خفاش‌های میوه‌خوار به مردم سرایت می‌کند و از طریق تماس مستقیم با مایعات بدن افراد و سطوح آلوده بین مردم منتقل می‌شود.

ماربورگ به طور بالقوه بسیار کشنده است. میزان مرگ و میر موارد در شیوع‌های گذشته از ۲۴ تا ۸۸ درصد متغیر بوده است.

سازمان جهانی بهداشت گفت: «تدارک برای واکنش احتمالی به شیوع بیماری و تحقیقات بیشتر بسرعت در حال انجام است.»

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که اگر بیماری جدید به عنوان ماربورگ تأیید شود، با احتساب موردی که گینه در سال گذشته آن را تأیید کرد، این دومین بار است که این بیماری در غرب آفریقا شناسایی می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی