تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...
کار «متروپل» از مرحله بحران گذشت

وزیر کشور: برخورد با بدحجابی با رعایت نهایت کرامت انجام می‌شود

احمد وحیدی، وزیر کشور درباره نحوه رفتار ضابطان نیروی انتظامی در جریان برخورد با بدحجابی که اعتراض‌هایی در سطح جامعه در پی داشته است، گفت: برخورد با بدحجابی با رعایت نهایت کرامت انجام می‌شود.

کد خبر: ۱۳۳۵۴۱
۱۱:۵۲ - ۲۲ تير ۱۴۰۱

وزیر کشور: برخورد با بدحجابی با رعایت نهایت کرامت انجام می‌شود؛ کار متروپل از مرحله بحران گذشت

دیدارنیوز: وزیر کشور گفت: قابل قبول نیست که یک عده بنشینند در خارج و به دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی وصل باشند و برای داخل تعیین تکلیف کنند آن هم در چنین مسئله مهمی مانند عفاف و حجاب طبیعتاً از همین جا از همه کسانی که با این قضایا سر و کار دارند، می‌خواهیم مراقبت کنند و تحت تاثیر القائات سوء قرار نگیرند که غالباً هم قرار نمی‌گیرند عناصر محدودی هم اگر قرار گرفته‌اند طبق قانون دستگاه‌های قانونی به آن‌ها تذکراتی می‌دهند که آن تذکرات باید حتماً مدنظرشان باشد و به آن توجه کنند.

احمد وحیدی، وزیر کشور در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین اقدامات وزارتخانه متبوعش گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید بیشتر و بهتر انجام شود و این جزو دستورکار‌های ما در ستاد ملی مقابله با کرونا هم هست. موضوع دیگری که در دستور کار ما است بحث اربعین است که مقدمات آن باید فراهم شود با هماهنگی که با دولت عراق شد مجوز لغو روادید در ایام اربعین گرفته شد و لازم است زیرساخت‌های آن را آماده کنیم. هم استانداران و هم دستگاه‌های مختلفی که در این حوزه درگیر هستند، کار را دنبال می‌کنند.

وی افزود: موضوع دیگر بحث سواحل است که جزو دستور کار ما بوده بعد از آزادسازی سواحل بهره‌گیری خوب و مناسبی از سواحل مدنظر بود که رسیدگی شد و شرایط قابل قبولی را نسبتاً داریم و باید تلاش کنیم این شرایط بهتر شود و عزیزان ما در سفر‌های تابستانی به سواحل کمتر دچار مشکل شوند و بیشتر بتوانند بهره‌وری در این حوزه داشته باشند.

وزیر کشور درباره ابلاغ مصوبه عفاف و حجاب از سوی رئیس‌جمهور و حساسیت‌هایی که نسبت به آن ایجاد شده است، گفت: موضوع زیست عفیفانه در کشور ما خیلی جدی است و البته بانوان و دختران ما اکثراً خود را متعهد می‌دانند ما عفیف‌تر و بانجابت‌تر از زنان و بانوان ایران در جایی سراغ نداریم این جزو افتخارات ما و جمهوری اسلامی است عزیزانی که ممکن است حجابشان کامل و دقیق نباشد و مقداری نقص داشته باشند حتی آن‌ها هم با دل و جان به انقلاب و نظام و اسلام اعتقاد دارند و وابسته هستند.

وی ادامه داد: در این بین افرادی پیدا می‌شوند که برخی بر اثر سهل‌انگاری و یا فضای بی‌تفاوتی و غفلت احیاناً حجابی را که باید رعایت کنند نمی‌کنند البته این‌ها هم خیلی‌هایشان با تذکر مشفقانه مشکل‌شان حل می‌شود و گوش می‌کنند. برخی موارد خیلی نادر هم پیدا می‌شود که این‌ها یک خورده حالت اصرار بر عدم رعایت قانون دارند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه قانون، همه جا قانون است، گفت: مصوبات و مقرراتی که معادل قانون است باید همه جا رعایت شود فرقی هم نمی‌کند کجا. در هر حوزه‌ای مثل ترافیک، مالیات، راهنمایی و رانندگی در همه مسائل اجتماعی و همین مورد هم همینطور است مصوبات و مقرراتی وجود دارد که کارکرد این‌ها مثل قانون است و باید رعایت شود. موارد بسیار اندکی که پیدا می‌شود حتی در مقابل تذکرات ناصحانه، مشفقانه و محبت‌آمیز رعایت نمی‌کنند، تذکرات جدی‌تر می‌شود آن‌ها هم خیلی‌هایشان بعد از این تذکرات متنبه می‌شوند و خودشان به مقررات توجه می‌کنند.

وحیدی با اشاره به اینکه رعایت هنجار‌ها و قوانین اجتماعی بر همه ما ضروری و لازم است در این مورد هم همینطور است، گفت: برخی از این موارد مربوط به داخل نیست و از خارج هدایت می‌شود. طبیعتاً آن‌ها مقاصد مطلوبی در این حوزه دارند و به دنبال تحمیل یک فرهنگ غلط و منحط هستند و این را راه مقابله با اسلام و نظام اسلامی قرار داده‌اند. طبیعتاً این‌ها مواردی است که تحمل نخواهد شد.

وی ادامه داد: قابل قبول نیست که یک عده بنشینند در خارج و به دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی وصل باشند و برای داخل تعیین تکلیف کنند آن هم در چنین مسئله مهمی مانند عفاف و حجاب طبیعتاً از همین جا از همه کسانی که با این قضایا سر و کار دارند، می‌خواهیم مراقبت کنند و تحت تاثیر القائات سوء قرار نگیرند که غالباً هم قرار نمی‌گیرند عناصر محدودی هم اگر قرار گرفته‌اند طبق قانون دستگاه‌های قانونی به آن‌ها تذکراتی می‌دهند که آن تذکرات باید حتماً مدنظرشان باشد و به آن توجه کنند.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که جامعه این سوال را مطرح می‌کند که چرا از این ظرفیت فراجا برای مقابله با مواردی مثل خفت‌گیری و کیف قاپی استفاده نمی‌شود، گفت: مقابله با خفت‌گیری هم جزو وظایف فراجا و نیروی انتظامی است. نیروی انتظامی وظایف بسیار گسترده‌ای دارد. به تعبیری از تولد تا مرگ در همه حوزه‌ها حضور دارند انجام یک وظیفه به معنی این نیست که وظیفه دیگری زمین بماند در آن حوزه‌ها هم نیروی انتظامی قاطعانه عمل می‌کند.

وی عنوان کرد: شما دیدید همین اخیراً در بحث سرقت از صندوق امانات بانک ملی به چه شکل ظرف ۴۸ ساعت قدرتمندانه عمل شد در این موارد هم فراجا قوی است و امنیت ما امنیت بسیار خوبی است، اما طبیعتاً تلاش‌های مختلفی افراد ممکن است بکنند که اصل موضوع را به جای دیگری ارجاع دهند. وظایف فرجام مختلف است این وظیفه هم جزو وظایف‌شان است است همان طور که با قانون شکنانی که قوانین راهنمایی رانندگی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند و سرعت غیرمجاز دارند باید برخورد شود باید با کسانی که سرقت میکنند هم برخورد شود و به کسانی که این مقررات را رعایت نمی‌کنند هم باید تذکر داده و اصلاح شوند.

وحیدی درباره آخرین وضعیت متروپل گفت: کار متروپل از مرحله بحران گذشت و کار در اختیار منطقه آزاد قرار گرفته است. منطقه آزاد با یکی از موسسات معتبر قراردادی بست که آنجا را بر اساس دستورالعمل‌ها تخریب و بازسازی کنند که برخی اقدامات احتیاج به طی مراحل قضایی دارد به هرحال صاحبان آنجا باید از نظر قوه قضاییه مسئله‌شان برای تخریب حل شده باشد از نظر ما مسئله تمام شده است و این یک پروژه عادی است که در اختیار منطقه آزاد قرار دارد که بر اساس قراردادی که بسته‌اند باید عمل شود.

وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری درباره نحوه رفتار ضابطان نیروی انتظامی در جریان برخورد با بدحجابی گفت: اصل بر برخورد با کرامت است. در خیلی از موارد اصلاً فراجا با کسی مواجهه ندارد و از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع می‌دهد و از آن‌ها می‌خواهد که رویه خود را اصلاح کنند و در بیشتر موارد اصلاح می‌شوند. موارد بسیار اندکی است که افرادی بسیار متجاهرانه و مصرّانه می‌خواهند قانون‌شکنی کنند. این را باید فکر کنیم که چه کار کنیم اگر کسی مصر است که قوانین را اجرا نکند، عزیزان ما در فراجا اقداماتی را انجام خواهند داد که آن هم با رعایت نهایت کرامت انجام می‌شود، اما گاهی فضاسازی‌هایی می‌شود و مقاومت‌هایی برای اجرای قانون و اعمال آن می‌شود که وقتی مقابل اعمال قانون ایستادگی می‌شود مثل این است که ماشینی با سرعت بیش از حد برود و پلیس جلوی آن را می‌گیرد نباید در مقابل اعمال قانون مقاومت کرد در این مورد هم همینطور است طبیعتاً نیروی انتظامی رعایت حداکثر اکرام را خواهد کرد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی