تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.

امیرعبداللهیان: ایران باید قادر باشد از «برجام» نفع کامل اقتصادی ببرد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، در دیدار با لوییجی دیماریو وزیر امور خارجه ایتالیا، گفت: ما می‌خواهیم که برجام خوب کار کند. ما به طور جدی خواستار یک توافق خوب و پایدار هستیم؛ معتقدیم ایران باید قادر باشد از برجام نفع کامل اقتصادی ببرد.

کد خبر: ۱۳۳۴۳۳
۲۰:۳۱ - ۲۰ تير ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان: می‌خواهیم «برجام» خوب کار کند؛ ایران سهم طبیعی خود را در بازار انرژی می‌خواهد

دیدارنیوز: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور گفتگو و رایزنی با مقامات کشور‌های ایتالیا و واتیکان وارد رم شده است، ظهر امروز دوشنبه، با آقای لوییجی دیماریو وزیر امور خارجه ایتالیا دیدار کرد.

در این ملاقات دو وزیر راه‌های گسترش هر چه بیشتر مناسبات دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.

امیر عبداللهیان با اشاره به سابقه دیرینه روابط دوستانه و ظرفیت‌های موجود در دو کشور، بهره گیری از این ظرفیت‌ها برای توسعه هر چه بیشتر همکاری‌ها به ویژه در زمینه‌های تجاری و اقتصادی میان ایران و ایتالیا را مورد تاکید قرار داد.

در این راستا اهمیت توسعه گردشگری میان دو کشور با توجه به جاذبه‌های توریستی ایران و ایتالیا و افزایش پرواز‌ها میان دو کشور مورد توجه و تاکید قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابراز علاقه مندی به حضور تکنولوژی و کالا‌های ایتالیایی و ایرانی در بازار دو کشور، شرایط فعلی را فرصتی مناسب برای دو طرف به منظور گسترش تبادلات تجاری عنوان و پیشنهاد نمود بخش‌های خصوصی دو کشور برای تعمیق همکاری‌های اقتصادی و تجاری فعال شوند. وی اهمیت بررسی موضوعات کنسولی و تسهیل در تردد و تبادلات مردمی میان دو کشور در این رابطه را یادآور شد.

امیر عبداللهیان در خصوص برجام اظهار داشت: ما می‌خواهیم که برجام خوب کار کند. ما به طور جدی خواستار یک توافق خوب و پایدار هستیم؛ معتقدیم ایران باید قادر باشد از برجام نفع کامل اقتصادی ببرد. آمریکا باید این واقعیت را در حوزه تضمین به خوبی درک کند. در این راستا جمهوری اسلامی ایران همواره ابتکارات جدید خود را ارائه کرده است؛ با این حال آمریکایی‌ها درست و منطقی عمل نکرده‌اند. آن‌ها بایستی درک خود از موضوع را واقع بینانه کنند.

امیرعبداللهیان همچنین ابراز داشت ایران علاقه‌مند است سهم طبیعی خود را در بازار انرژی داشته باشد و از این طریق به جامعه بین المللی مساعدت نماید.

وزیر امور خارجه ایتالیا نیز در این ملاقات سفر وزیر امور خارجه کشورمان در مقطع کنونی تحولات بین المللی را از اهمیت بالایی برخوردار دانست و آن را فرصت مناسبی برای گسترش روابط دو جانبه ارزیابی نمود.

وی اظهار داشت، شرکت‌های ایتالیایی علاقه‌مند هستند به فعالیت‌های اقتصادی خود در ایران ادامه دهند. آقای دی ماریو تاکید کرد ایتالیا و اتحادیه اروپا علاقه‌مندند مذاکرات در خصوص بازگشت همه طرف‌ها به برجام به نتیجه برسد و ایتالیا آماده است در این زمینه نقشی مثبت ایفا کند.

دو وزیر در زمینه گسترش همکاری‌های علمی و فرهنگی میان دو کشور اعلام آمادگی کردند. وزیر امور خارجه ایتالیا از تلاش‌های دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه گسترش مبادلات علمی و فرهنگی تقدیر و تشکر به عمل آورد. وی با ابراز امیدواری در حصول توافق بین ایران و ۵+۱ تاکید کرد روابط دو کشور باید فراگیر باشد و منحصر به یک بخش خاص مانند انرژی نشود.

موضوعات منطقه‌ای و تحولات بین المللی بخش دیگری از گفتگو‌های میان وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا بود.

امیر عبداللهیان ضمن تاکید بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با توسل به جنگ چه در یمن یا افغانستان و یا اوکراین اظهار داشت در بحران اوکراین ما تلاش کردیم از طریق تماس‌های خود با مسکو و کییف دو طرف را به گفتگو دعوت کنیم. همچنین در سطح منطقه ای، در فعالیت‌های دیپلماتیک خود تلاش می‌کنیم که مسائل میان ترکیه و سوریه از طریق مذاکره و گفتگو‌های مسالمت آمیز حل و فصل شود و از بروز جنگ جدید در این بخش از جهان جلوگیری به عمل آید.

در این دیدار مسائل متنوع همکاری‌ها و‌از جمله ضرورت پیگیری برخی مباحث کنسولی مورد توجه طرفین قرار گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی