تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

این علامت زیرسویه «امیکرون» در شب ظاهر می‌شود

متخصصان هشدار داده‌اند که ممکن است زیرسویه جدید امیکرون علائم مختلفی از جمله علامتی که در شب ظاهر می‌شود، ایجاد کند. پروفسور "لوک اونیل" از کالج ترینیتی در این باره گفت: علامت جدیدی که زیرسویه BA.۵ ایجاد می‌کند، تعریق شبانه است.

کد خبر: ۱۳۳۳۹۸
۱۲:۰۳ - ۲۰ تير ۱۴۰۱

این علامت زیرسویه «امیکرون» در شب ظاهر می‌شود

دیدارنیوز: متخصصان "کالج ترینیتی" هشدار داده‌اند که ممکن است زیرسویه جدید اٌمیکرون علائم مختلفی از جمله علامتی که در شب ظاهر می‌شود، ایجاد کند.

زیر سویه BA.۵ اٌمیکرون، گونه‌ای فرعی و مسری‌تر از این سویه است که باعث ایجاد نگرانی شده، زیرا می‌تواند موج جدیدی از شیوع کروناویروس را در سطح جهان ایجاد کند. با این حال متخصصان بر این نکته مهم تاکید کردند که اگر افراد در برابر کووید۱۹ واکسینه شده و دٌزهای یادآور واکسن را نیز دریافت کرده باشند به نوع شدید عفونت مبتلا نمی‌شوند.

متخصصان تفاوت‌هایی را در این زیرسویه نسبت به سویه‌های قبلی شناسایی کرده اند از جمله اینکه می‌تواند منجر به ایجاد عفونت مجدد در عرض چند هفته در افراد شود.

همچنین یکی از متخصصان اظهار کرده که این زیرسویه می‌تواند علامت جدیدی نیز در افراد مبتلا به آن ایجاد کند.

پروفسور "لوک اونیل" از کالج ترینیتی در این باره گفت: علامت جدیدی که زیرسویه BA.۵ ایجاد می‌کند، تعریق شبانه است.

زیرسویه BA.۵ به همراه زیرسویه BA.۴ باعث افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹ در تعدادی از کشور‌ها از جمله در سراسر اروپا و استرالیا شده است.

همچنین زیرسویه BA.۵ به گونه غالب کروناویروس در ایالات متحده نیز تبدیل شده است.

پروفسور اونیل همچنین درباره زیرسویه BA.۵ گفت: این بیماری کمی متفاوت است، زیرا ویروس تغییر کرده است. وی همچنین افزود: مصونیتی نیز نسبت به این زیرسویه در بدن افراد وجود دارد و در عین حال تعریق شبانه از علائم آن است.

این متخصص همچنین اظهار کرد که اگر افراد در برابر کووید۱۹ واکسینه شده و دٌزهای یادآور واکسن را نیز دریافت کرده باشند، ابتلا به این زیرسویه نمی‌تواند چندان نگران کننده باشد.

زیرسویه BA.۵ کروناویروس یک ماه پس از شناسایی زیرسویه BA.۴ در آفریقای جنوبی در ماه فوریه سال جاری میلادی (۲۰۲۲) شناسایی شد.

به گزارش ایندیپندنت، این دو زیرسویه از زمان شناسایی به سرعت در جهان گسترش یافته اند به طوری که طبق برآورد‌های جدید، موارد ابتلا به کووید۱۹ ناشی از این دو زیرسویه در انگلیس نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی