تیتر امروز

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!

«طاسی» با مصرف گیاهان دارویی برطرف می‌شود؟

ریزش مو (طاسی) ممکن است کامل یا منطقه‌ای باشد. این مشکل در مردان غالبا ارثی است. گاهی ریزش خفیف مو امکان دارد در اثر کمبود ویتامین به وجود بیاید که طاسی منطقه‌ای یا مو‌های کم دوام و سست از علائم کلیدی آن است. گیاه درمنه داروی سنتی برای تحریک رشد مو است.

کد خبر: ۱۳۳۳۲۴
۰۹:۴۹ - ۱۹ تير ۱۴۰۱

«طاسی» با مصرف گیاهان دارویی برطرف می‌شود؟

دیدارنیوز: آیا ریزش مو و طاسی سر امکان دارد با مصرف گیاهان دارویی برطرف شود؟ نحوه استفاده از این گیاهان دارویی چگونه باید باشد؟

ریزش مو (طاسی) ممکن است کامل یا منطقه باشد. این مشکل در مردان غالبا ارثی است. گاهی ریزش خفیف مو امکان دارد در اثر کمبود ویتامین به وجود بیاید که طاسی منطقه‌ای یا مو‌های کم دوام و سست از علائم کلیدی آن است.

گیاه درمنه داروی سنتی برای تحریک رشد مو است. گرچه مبنای علمی برای تایید شهرت آن وجود ندارد. ۱۰ تا ۲۰ قطره تنتور (سه بار در روز) یا از دمکرده استاندارد این گیاه را می‌توانید برای شستن مو‌های خودتان استفاده کنید.

همچنین اثر این گیاه را نیز می‌توانید با دارو‌های نیروبخش تقویت کنید و به دمکرده آن گزنه، رزماری و مریم گلی بیفزایید. مواد معدنی و ترکیبات ویتامین B هم می‌توانید مصرف کنید. لازم به ذکر است که خانم‌های باردار در دوران بارداری نباید از این دارو استفاده کنند.

*دکتر عباس حاجی آخوندی، استاد تمام دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران

منبع:سیناپرس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی