تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...
داستانی مشهد به شهردار: زنان بدحجاب حق ورود به مترو را ندارند

شهردار مشهد: ممانعت از ورود زنان فاقد حجاب به مترو، غیر قانونی است

دادستانی مشهد به استاندار، فرماندار و شهردار مشهد دستور داده، مانع ورود زنان بد حجاب به مترو شوند و شهردار مشهد زیر نامه معاون دادستانی را پاراف کرده و نوشته که این دستور پشتوانه قانونی ندارد و بر خلاف منویات رهبری است.

کد خبر: ۱۳۳۱۷۹
۱۲:۴۴ - ۱۵ تير ۱۴۰۱

شهردار مشهد: ممانعت از ورود زنان فاقد حجاب به مترو غیر قانونی است

 

دیدارنیوز _ خراسان رضوی: دادستانی مشهد در نامه‌ای خطاب به استاندار و فرماندار مشهد آنها را ملکف و موظف کرده که مانع حضور زنان کم حجاب و بی حجاب به مترو و استفاده آنها از خدمات حمل و نقل عمومی شوند. شهردار مشهد به عنوان مسئول و متصدی حوزه مدیریت شهری مشهد این حکم دادستانی را فاقد وجاهت قانونی دانسته و معتقد است این کار نتیجه عکس خواهد داد.

معاون دادستان مشهد در نامه‌ای به فرماندار نوشت: مراتب جلوگیری از ورود بانوان فاقد حجاب شرعی به شهردار ابلاغ شده و فرمانده نیروی انتظامی جهت برخورد با مجرمین اعلام آمادگی کرده است.

معاون دادستان مشهد در نامه‌ای به فرماندار نوشت: مراتب جلوگیری از ورود بانوان فاقد حجاب شرعی به شهردار ابلاغ شده و فرمانده نیروی انتظامی جهت برخورد با مجرمین اعلام آمادگی کرده است. کوتاهی مامورین که منجر به پذیرش وضعیت مجرمانه و ترویج ابتذال باشد، ترک فعلی است که بر طبق ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی قابل پیگرد قضایی است.

 

شهردار مشهد به معاون حمل و نقل خود: حکم دادستانی فاقد وجاهت قاانونی است، اما ...

 

شهردار مشهد: ممانعت از ورود زنان فاقد حجاب به مترو غیر قانونی است

سید عبدالله ارجائی شهردار کلان‌شهر مشهد زیر نامه معاون دادستانی را پاراف کرد و نوشت: «جناب آقای مهندس منبتی معاون محترم حمل و نقل و عمران، با سلام من معتقد هستم ممانعت  از ورود افراد فاقد حجاب شرعی و عدم ارائه خدمات به آنها دارای پشتوانه قانونی نبوده، خلاف روال جاری کشور و منویات مقام معظم رهبری می‌باشد و مسلماً نتیجه معکوس خواهد داشت.

شهردار مشهد در این پاراف افزود: «اجرای این دستور دارای تبعات می‌باشد و خلاف مصوبات بوده، ولی به دلیل اصرار مقام محترم قضایی بر اجرای دستورشان، با لحاظ نمودن جمعی جهات زمینه اجرای دستور قضایی در تاریخ ذکر شده فراهم گردد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی