تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.

نتیجه بی‌تفاوتی و عادی‌انگاری؛ خیز دوباره «کرونا» در گرمای شدید خوزستان!

سید محمد علوی، سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در استان خوزستان اعلام کرد که بی‌تفاوتی و عادی‌انگاری نسبت به بیماری کرونا و عدم استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی منجر به خیز دوباره «کرونا» در گرمای شدید خوزستان شده است.

کد خبر: ۱۳۳۰۱۳
۱۲:۲۹ - ۱۳ تير ۱۴۰۱

نتیجه بی‌تفاوتی و عادی‌انگاری؛ خیز دوباره «کرونا» در گرمای شدید خوزستان!

دیدارنیوز: سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در استان خوزستان گفت: نوعی از بی‌تفاوتی و عادی‌انگاری نسبت به بیماری در مردم ایجاد شده و این تصور وجود دارد که کرونا تمام شده است؛ ماسک استفاده نمی‌کنند، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از تهویه بین مردم کاهش یافته و همین موارد باعث شده زنگ خطر به طور جدی به صدا در بیاید و خیز مجدد بیماری را داشته باشیم.

سید محمد علوی اظهار کرد: بیماری کرونا با شیب نسبتا تندی در حال افزایش است، تعداد موارد کرونای شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ مورد بوده که نسبت به ۱۱ مورد کرونای شناسایی شده در روز گذشته ۳۳ مورد افزایش داشته و تعداد موارد بستری جدید ۷ مورد بوده که نسبت به ۹ مورد بستری جدید در روز گذشته دو مورد کمتر است.

به نقل از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، وی افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد مرگ به دلیل کرونا در استان صفر بوده، ولی باید توجه داشت موارد مرگ معمولاً دو تا سه هفته بعد از افزایش موارد بیماری، سیر افزایشی پیدا می‌کند در نتیجه اگر سیر افزایشی بیماری ادامه پیدا کند متاسفانه شاهد افزایش موارد مرگ در هفته‌های آینده خواهیم بود.

وی در ادامه در تشریح دلیل سیر افزایشی بیماری گفت: نوعی از بی‌تفاوتی و عادی‌انگاری نسبت به بیماری در مردم ایجاد شده و این تصور وجود دارد که کرونا تمام شده است؛ ماسک استفاده نمی‌کنند، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از تهویه بین مردم کاهش یافته و همین موارد باعث شده زنگ خطر به طور جدی به صدا در بیاید و خیز مجدد بیماری را داشته باشیم.

علوی در پایان گفت: از همه عزیزان درخواست می‌کنم با توجه به گرم شدن هوا و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی در محیط‌های دربسته حتماً شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت و نسبت به تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی