تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟
ادعای غرب درباره سوریه واقعی نیست

امیرعبداللهیان: با توسل به عملیات نظامی برای رفع مشکلات مخالفیم

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه گفت: ادعای کشور‌های غربی مبنی بر تلاش برای ثبات امنیت در سوریه واقعی نیست و این موضع آن‌ها موجب افزایش جسارت رژیم نژادپرست صهیونیستی برای تلاش به منظور بر هم زدن اوضاع سوریه می‌گردد. ما نگرانی‌های موجود را درک می‌کنیم، ولی با توسل به عملیات نظامی برای رفع مشکلات مخالف هستیم. معتقدیم مشکلات را بایستی با گفتگو‌های مستقیم و از طریق همکاری با یکدیگر حل و فصل و نگرانی‌ها را رفع کرد.

کد خبر: ۱۳۲۹۰۵
۲۰:۰۰ - ۱۱ تير ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان: ادعای غرب مبنی بر ثبات در سوریه واقعی نیست

دیدارنیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور تبادل نظر و گفتگو با مقامات عالی سوریه در دمشق به سر می‌برد با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

در این ملاقات امیرعبداللهیان ضمن ابلاغ سلام‌های مقام معظم رهبری و رییس جمهور کشورمان، سفر اخیر رئیس جمهور سوریه به تهران را نقطه عطفی در مناسبات جمهوری اسلامی ایران و سوریه خواند و آن را در پیشبرد روابط دو کشور موثر و پر ثمر ارزیابی نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان با تقدیر از تلاش‌های دولت و رییس جمهور سوریه در تحکیم وحدت ملی، تمامیت ارضی و حاکمیت این کشور اظهار داشت مخالفین مشخص تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه تلاش دارند وضعیت این کشور را به هم بریزند.

امیر عبداللهیان حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد و سکوت محافل غربی و عدم واکنش کشور‌های مدعی غرب را نشان دهنده استاندارد‌های دوگانه این کشور‌ها خواند.

وی افزود عدم برخورد جدی با اقدامات مخرب تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که ادعای کشور‌های غربی مبنی بر تلاش برای ثبات امنیت در سوریه واقعی نیست و این موضع آن‌ها موجب افزایش جسارت رژیم نژادپرست صهیونیستی برای تلاش به منظور بر هم زدن اوضاع سوریه می‌گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین تاکید نمود ما نگرانی‌های موجود را درک می‌کنیم، ولی با توسل به عملیات نظامی برای رفع مشکلات مخالف هستیم. معتقدیم مشکلات را بایستی با گفتگو‌های مستقیم و از طریق همکاری با یکدیگر حل و فصل و نگرانی‌ها را رفع نمود.

در این دیدار رئیس جمهور سوریه سفر وزیر امور خارجه کشورمان به دمشق در شرایط کنونی را با توجه به تحولات منطقه‌ای و جهانی با اهمیت خواند و افزود وضعیتی در حال شکل گیری است که موازنه را در منطقه به نفع ما تغییر می‌دهد. وی کشور‌های غربی را به تحریک اوضاع در سوریه به منظور تسویه حساب، رقابت و امتیازگیری از طرف‌های دیگر نمود.

بشار اسد با اشاره به نگرانی‌ها و خطرات موجود در منطقه اظهار داشت بعضی از این موضوعات بین کشور‌های منطقه مشترک است و باید از طریق راه حل سیاسی و گفتگو‌های مشترک مورد حل و فصل قرار گیرد. خوشحالیم که در چنین شرایطی جمهوری اسلامی ایران بخشی از راه حل سیاسی در منطقه است. وی تاکید نمود ما از راه حلی که سوریه را از جنگ دور کند استقبال می‌کنیم.

رئیس جمهور سوریه روابط جمهوری اسلامی ایران و کشورش را یک رابطه همپیمانی راهبردی خواند و افزود طی ۴۰ سال گذشته شاهد روابط رو به رشد بین دو کشور بوده ایم.

وی فلسطین را موضوع مورد توجه مشترک جمهوری اسلامی ایران و سوریه خواند و یادآور شد با توجه به فشار‌ها بر روی کشور‌های محور مقاومت، یک هم پیمانی شکل گرفته که هم پیمانی اراده‌ها در رویارویی با نظام سلطه می‌باشد و البته کشور‌های کمی در دنیا دارای چنین اراده‌ای هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی