تیتر امروز

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟
سهم خواهی از فدراسیون تا سرخابی

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟

شایعه تغییر مدیران استقلال و پرسپولیس بلافاصله بعد از تغییر مدیر استادیوم آزادی خبر از تغییرات گسترده مدیریتی در فوتبال می‌دهد.

پیکر «شوالیه شعر ایران» در ایتالیا به خاک سپرده شد

کامبیز تشیعی، شاعر و مترجم ایرانی که به شوالیه شعر ایران در ایتالیا شهرت داشت در شهر پادوا درگذشت. او در سال‌های اخیر با ترجمه اشعار شاعران مطرح ایرانی به زبان ایتالیایی تلاش کرد شعر و ادب ایران را به دنیا معرفی کند.

کد خبر: ۱۳۲۷۷۴
۱۴:۰۳ - ۰۸ تير ۱۴۰۱

پیکر «شوالیه شعر ایران» در ایتالیا به خاک سپرده شد

دیدارنیوز: کامبیز تشیعی شاعر و مترجم ایرانی که به شوالیه شعر ایران در ایتالیا شهرت داشت در شهر پادوا درگذشت و به خاک سپرده‌شد.

زهرا تشیعی، خواهر کامبیز تشیعی با بیان خبر درگذشت این چهره ادبی گفت: برادرم در سال‌های گذشته به بیماری سرطان ریه دچار شده بود و تحت شیمی درمانی قرار داشت.

تشیعی که در سال ۱۹۹۰ موفق شده بود عنوان شوالیه را از آکادمی بین‌المللی ادب و هنر «رجیو امیلیا بورتو» ایتالیا دریافت کند از خود آثار متعددی به زبان‌های فارسی و ایتالیایی به یادگار گذاشته‌ است.

وی در سال‌های اخیر با ترجمه اشعار شاعران مطرح ایرانی به زبان ایتالیایی تلاش کرد شعر و ادب ایران را به دنیا معرفی کند.

تشیعی آثار شاعران شناخته شده‌ای از جمله: نیما یوشیج، سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، احمد شاملو، منوچهر آتشی، طاهره صفارزاده، پوران فرخزاد، محمدرضا شفیعی کدکنی، سیدعلی موسوی گرمارودی، عمران صلاحی و قیصر امین‌پور را ترجمه و در مجله پونتودی‌ویستا (Peuntodivista) به‌چاپ رسانده بود.

شوالیه شعر ایران که پیشتر جایزه اول بین‌المللی جشنواره شعر ونیز را هم به دست آورده بود عضو انجمن ادبی دانته بود و در سال ۲۰۰۵ نیز موفق شده بود جایزه فستیوال ادبی اروپایی شهر وین را کسب کند.
درس‌های عاشقانه معروف‌ترین کتاب کامبیز تشیعی است که در دو دفتر، به زبان فارسی منتشر شده‌است.

پیکر کامبیز تشیعی در شهر پادوای ایتالیا به خاک سپرده شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی