تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...
سرکنسول ایران در مزار شریف مطرح کرد

ارسال پنج محموله کمک هوایی و زمینی از سوی ایران به زلزله‌زدگان افغانستان

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف با بیان این که کمک‌های امدادی ایران، جزو اولین کمک‌هایی بود که به افغانستان رسید و از راه‌های زمینی و هوایی راهی مناطق آسیب دیده شد، گفت: تاکنون چهار محموله هوایی به افغانستان ارسال شده و یک محموله از مسیر زمینی از طریق سیستان و بلوچستان راهی منطقه شده است.

کد خبر: ۱۳۲۶۱۹
۱۶:۳۳ - ۰۶ تير ۱۴۰۱

ارسال پنج محموله کمک هوایی و زمینی از سوی ایران به زلزله‌زدگان افغانستان

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید حسن یحیوی سرکنسول جمهوری ایران در مزار شریف در یک نشست خبری، با بازماندگان ولایت‌های زلزله زده افغانستان ابراز همدردی کرد و اظهار داشت: از ابتدای حادثه غمناک اخیر در ولایات پکتیا و خوست، مقامات جمهوری اسلامی ایران، ریاست جمهوری، ریاست مجلس شورای اسلامی، وزیر امور خارجه و سایر مقامات جمهوری اسلامی ایران مراتب تسلیت شان را به مردم افغانستان اعلام کرده و کمک‌های امدادی جمهوری اسلامی ایران، جزو اولین کمک‌هایی بود که به افغانستان رسید و از راه‌های زمینی و هوایی راهی مناطق آسیب دیده شد.

وی افزود: در کنار این کمک ها، نیرو‌های امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به کمک آسیب دیدگان افغانستان شتافتند و تیم‌های تخصصی را برای نجات افرادی که زیر آوار مانده بودند و بیرون آوردن افراد فوت شده، فرستادند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف همچنین بیان کرد: طبق اطلاعاتی که وی دریافت کرده تاکنون چهار محموله هوایی به افغانستان ارسال شده و یک محموله از مسیر زمینی از طریق سیستان و بلوچستان راهی منطقه شده است. این محموله‌ها شامل چادر، موکت و اقلام خوراکی بوده که برای آسیب دیدگان ارسال شده است.

یحیوی تاکید کرد: تمام نهاد‌های امدادرسان در جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرده اند و اگر نیاز به کمک بیشتر باشد، به کمک این عزیزان می‌شتابند و بیمارستان‌ها در ایران در ساعات اولیه زلزله به حالت آماده باش درآمده بودند.

سرکنسول ایران در مزار شریف همچنین گفت: ما همگام با سایر نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران از نهاد‌های داخل کشور درخواست کمک کردیم و آن‌ها به صورت هماهنگ و متمرکز محموله‌ها را به گونه مستقیم به محل فرستادند و سعی کردند سریع‌تر به دست نیازمندان برسانند.

وی افزود: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، شماره حساب‌هایی را برای کمک‌های نقدی مردم ایران برای مردم افغانستان اعلام کرده که از کانال خودش به هلال احمر افغانستان تقدیم خواهد شد.

یحیوی تصریح کرد: در آینده نیز به دلیل نیازی که وجود دارد، این اقدامات به صورت مستمر ادامه خواهد داشت. کمک‌ها از سایر کشور‌ها و سازمان‌های بین المللی به افغانستان رسیده و امیدواریم این کمک‌ها از سوی دولت افغانستان خوب مدیریت شود و به جا هزینه و مصرف گردد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف ادامه داد: طی روز‌های گذشته برای کمک به آسیب دیدگان زلزله‌های اخیر افغانستان حرکت‌های مردمی در داخل ایران شکل گرفت و تشکل‌های دانشجویی و مردمی فعال عمل کردند. کمپین‌هایی که رسانه‌ها دنبال کردند، اقداماتی از سوی شهرداری و نهاد‌های جمهوری اسلامی صورت گرفت و با نصب بیلبورد‌ها و بنر‌ها برای مردم، اطلاع رسانی و همچنین ابراز همدردی با کشور افغانستان سربلند انجام شد. نهاد‌هایی مانند جهاد سازندگی هم برای فرستادن کمک به آسیب دیدگان حادثه اخیر اعلام آمادگی کردند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: افغانستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی