تیتر امروز

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!
مقام فرانسوی خبر داد

«احیای برجام»، محور‌ نشست گروه ۷

یک مقام دولتی فرانسه اعلام کرد که رهبران کشور‌های گروه ۷ در پی سفر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، درباره چشم‌انداز احیای توافق هسته‌ای (برجام) گفتگو خواهند کرد.

کد خبر: ۱۳۲۵۶۱
۲۰:۰۸ - ۰۵ تير ۱۴۰۱

«احیای برجام»، محور‌ نشست گروه جی‌۷

دیدارنیوز: یک مقام دولتی فرانسه اعلام کرد که موضوع احیای توافق هسته‌ای در دستور کار رایزنی‌های رهبران کشور‌های عضو گروه ۷ قرار دارد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام دولتی فرانسه امروز یک‌شنبه گفت، رهبران کشور‌های گروه ۷ در پی سفر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، درباره چشم‌انداز احیای توافق هسته‌ای (برجام) گفتگو خواهند کرد.

به گفته این مقام فرانسوی، بحث در این باره، یک‌شنبه شب میان رهبران کشور‌های عضو این گروه انجام خواهد شد و مذاکرات مفصل‌تر، صبح سه‌شنبه میان فرانسه، انگلیس، آلمان و آمریکا انجام می‌شود.

این مقام فرانسوی با گفتن این که «مذاکرات میان تیم‌های ما تشدید یافته است»، مطرح کرد که احیای توافق به دلیل مزایای آن در زمینه عدم اشاعه تسلیحات اتمی، امنیت منطقه‌ای و دیدن این که احیای آن چه تاثیری می‌تواند بر مسئله قیمت بالای نفت بگذارد، اهمیت دارد.

اظهارات این مقام فرانسوی در پی این مطرح می‌شود که مذاکرات وین بر سر احیای برجام که از آذرماه ۱۴۰۰ آغاز شده بود در اسفندماه ۱۴۰۰ متوقف شد. از آن زمان تاکنون رایزنی‌ها میان مقامات ایرانی و اتحادیه اروپا و آمریکا به طور تلفنی، تبادل پیام مستقیم و با واسطه ادامه داشته است. با این حال توقف مذاکرات مستقیم در وین احیای برجام را به حاشیه برد.

اخیرا جوزپ بورل برای رایزنی جهت برطرف کردن آخرین موانع باقی‌مانده در زمینه از سرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای به تهران سفر کرده و با وزیر امور خارجه ایران رایزنی کرد.

جوزپ بورل روز شنبه پس از دیدار طولانی با امیرعبداللهیان، با اشاره به دیدار چهار ساعته خود با حسین امیرعبداللهیان در صفحه توییترش: با وزیر خارجه ایران توافق کردیم که مذاکرات میان ایران و آمریکا در روز‌های آتی با تسهیل‌گری تیم من از سر گرفته شود تا آخرین مسائل باقی‌مانده را حل کنیم.

وی در توییتی هدف از سفرش به تهران را «دادن نیروی محرکه‌ای جدید به مذاکرات و بازگرداندن توافق هسته‌ای (برجام) به مسیر خود» عنوان کرد و گفت: ما باید رویه فعلی گسترش تنش‌ها را از بین ببریم و کارمان را سرعت ببخشیم. باید الان توافق را نهایی کنیم.

بورل هم‌چنین در نشست خبری با امیرعبداللهیان تصریح کرد: تصمیم برای از سرگیری مذاکرات در روز‌های آتی در واشنگتن و تهران گرفته شده است.

بنا بر این گزارش، حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری با جوزپ بورل اعلام کرد که گفتگو‌ها به زودی از سر گرفته می‌شود و امیدواریم طرف آمریکایی این بار واقع بینانه و منصفانه در مسیر مذاکرات و رسیدن به نقطه پایانی توافق، اقدامات مسوولانه انجام دهد و به تعهداتش عمل کند.

او گفت: برای ایران مهم است که نفع کامل اقتصادی از توافقی که در سال ۲۰۱۵ ایجاد شده را به دست بیاورد و چرخه انتفاع اقتصادی ایران از این توافق کامل شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی