تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

حذف «قهرمان المپیک» از انتخابی تیم‌ملی کاراته

سجاد گنج‌زاده، مرد طلایی کاراته کشورمان در المپیک توکیو، با قبول دو شکست در انتخابی تیم ملی از حضور در بازی‌های اسلامی بازماند. گنج‌زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم، پس از یک برد و یک باخت در دور رفت مقابل محمود نعمتی و مجید نیکوهمت، در نخستین مبارزه دور برگشت نیز برابر محمود نعمتی با نتیجه ۶ بر ۵ شکست خورد تا در ۳ مبارزه صاحب یک پیروزی و ۲ شکست شود.

کد خبر: ۱۳۲۵۵۸
۱۹:۱۸ - ۰۵ تير ۱۴۰۱

حذف «قهرمان المپیک» از انتخابی تیم‌ملی کاراته

دیدارنیوز: در جریان رقابت‌های انتخابی سنگین وزن تیم ملی کاراته، قهرمان المپیک توکیو با قبول ۲ شکست از ترکیب تیم ملی برای حضور در بازی‌های اسلامی کنار رفت.

در جریان رقابت‌های انتخابی وزن ۸۴+ کیلوگرم تیم ملی کاراته برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های کشور‌های اسلامی، سجاد گنج زاده دارنده مدال طلای المپیک، پس از یک برد و یک باخت در دور رفت مقابل محمود نعمتی و مجید نیکوهمت، در نخستین مبارزه دور برگشت نیز برابر محمود نعمتی با نتیجه ۶ بر ۵ شکست خورد تا در ۳ مبارزه صاحب یک پیروزی و ۲ شکست شود.

اما مجید نیکوهمت با کسب ۳ پیروزی و بدون شکست به عنوان ملی پوش کاراته ایران در بازی‌های کشور‌های اسلامی انتخاب شد و گنج زاده نتوانست برای حضور در این بازی‌ها به تیم ملی برسد.

برای شفافیت و عدالت هر چه بیشتر در قضاوت ها، مانیتور بزرگی در کنار تاتامی قرار داده شد و بررسی صحنه‌ها همراه با قطع مبارزه‌ها باعث شد زمانی بیش از حد معمول صرف برگزاری مسابقات شود.

قضاوت داوران در این رقابت‌ها به شکلی بود که بازیکنان زمانی که امتیاز ضربات خود را نمی‌گرفتند خواستار بازبینی فیلم می‌شدند و در اکثر مواقع نیز امتیاز آن‌ها پس از بازبینی داده می‌شد!

نتایج کامل انتخابی وزن ۸۴+ کیلوگرم به شرح زیر است:

محمود نعمتی ۷ - سجاد گنج زاده ۹
محمود نعمتی۱۰ (هانسوکو- بازنده) - مجید نیکوهمت۵
مجید نیکوهمت ۷ - سجاد گنج زاده۶
محمود نعمتی ۶ - سجاد گنج زاده ۵
مجید نیکوهمت ۴ - محمود نعمتی ۲

مبارزه آخر نیز قرار بود بین نیکو همت باشد، اما با توجه به قطعی بودن قهرمانی نیکو همت، این مبارزه برگزار نشد.

به این ترتیب نیکوهمت به عنوان نفر نخست موفق شد به ترکیب تیم ملی برای حضور در بازی‌های کشور‌های اسلامی برسد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی