تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

جزئیات عرضه «ارز دیجیتال ملی» به جای اسکناس

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به این که رمزریال جایگزین اسکناس فعلی خواهد شد، گفت: در این طرح افراد به جای اسکناس از رمزریال استفاده خواهند کرد. از این رو رمزریال با رمزارز جهانی تفاوت دارد و در این طرح قرار است رمزریال به جای ریال‌های اسکناس عرضه شود.

کد خبر: ۱۳۲۵۰۶
۱۱:۳۶ - ۰۵ تير ۱۴۰۱

جزئیات عرضه «ارز دیجیتال ملی» به جای اسکناس

دیدارنیوز: رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های لازم گفت ارز دیجیتال ملی از اول شهریور به جای اسکناس در قالب یک طرح آزمایشی عرضه خواهد شد.

به نقل از گجت‌نیوز، علی صالح آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی در خصوص زمان عرضه رمزریال با اشاره به انجام بررسی‌ها و اقدامات ضروری گفت تصمیم بر آن شد تا رمزریال را در شهریورماه به شکل آزمایشی به بازار عرضه کنیم.

جزئیات عرضه ارز دیجیتال ملی
رئیس کل بانک مرکزی در ادامه گفته‌های خود با اشاره به این که رمزریال جایگزین اسکناس فعلی خواهد شد، گفت در این طرح افراد به جای اسکناس از رمزریال استفاده خواهند کرد. از این رو رمزریال با رمزارز جهانی تفاوت دارد و در این طرح قرار است رمزریال به جای ریال‌های اسکناس عرضه شود.

صالح‌آبادی در ادامه بیان کرد تکمیل زیرساخت‌های لازم در حال انجام بوده و از شهریورماه به شکل آزمایشی عرضه آن در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین پیش از اجرای این طرح آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌های لازم نیز به انجام خواهد شد تا مردم با آن آشنایی کامل پیدا کنند. ضمن این که این طرح در ابتدا در یکی از مناطق به اجرا خواهد رسید و سپس اجرای آن سراسری خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این که دولت در حال جمع‌بندی در خصوص ارز‌های دیجیتالی و نظارت بر این حوزه است، گفت دکتر رضایی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور متولی این بخش بوده و قرار است پس از بررسی‌های لازم در سطح دولت در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی