تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

پولادگر: دبیر اجازه نداد صحبت کنم/ دبیر: آبروی کشتی را دست پولادگر نمی‌دهم!

بحث و درگیری لفظی علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با محمد پولادگر، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش یکی از اتفاقات چند روز اخیر ورزش کشورمان است که امروز هم در مجمع سالیانه کشتی ادامه داشت.

کد خبر: ۱۳۲۴۶۵
۱۹:۲۱ - ۰۴ تير ۱۴۰۱

پولادگر: دبیر اجازه نداد صحبت کنم/ دبیر: آبروی کشتی را دست پولادگر نمی‌دهم!

دیدارنیوز: معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: متأسفم که یک ساعت به حرف‌های علیرضا دبیر گوش کردم و اجازه نداد صحبت کنم.

محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع فدراسیون کشتی با ناراحتی از رفتار علیرضا دبیر رئیس این فدراسیون اظهار داشت: مسئله‌ای که دبیر می‌توانست آن را حل کند، رسانه‌ای و هوچیگری می‌کند. وقتی گوش شنوایی وجود نداشته باشد بحث و جدل پیش می‌آید. یک ساعت به صحبت‌های دبیر گوش دادیم و اجازه نمی‌داد حرف بزنیم. این گونه نمی‌توان نتیجه‌گیری کرد.

وی افزود: من معاون وزارت ورزش هستم و ما ۴۸ فدراسیون داریم و هر کدام مشکلات و مخاطبان خودش را دارد و باید پاسخگو باشیم. مردم درباره رشته کشتی قضاوت کنند که چطور از آن حمایت شده است. دولت در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری همه جوره حمایت کرده و انصاف نیست این گونه صحبت شود. خیلی متأسفم و یک ساعت حرف‌های دبیر را گوش کردم و اجازه نداد صحبت کنم.

معاون وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه آیا بهتر نبود افراد حاضر در مجمع سعه صدر بیشتری داشتند، تصریح کرد: خیلی متأسفم، چون یک ساعت حرف‌های دبیر را گوش دادم و همه شاهد بودند که اجازه نداد صحبت کنم.

پولادگر در واکنش به این سؤال که آیا واقعا بودجه کشتی صفر شده است، گفت: خیر، چرا این حرف را می‌زنید؟ یک تفاهمنامه‌ای داشتیم که ایشان حتی آن را امضا نکرد. بودجه کشتی ۷۰ میلیارد تومان است و تا محقق شدن آن هزار اتفاق می‌افتد. الحمدالله لابی‌گری‌های دبیر بسیار عالی است، از لابی با نماینده مجلس گرفته تا مسئولان سازمان برنامه و بودجه!

وی درخصوص اینکه مجلس شورای اسلامی بودجه کشتی را ۷۰ میلیارد تومان تعیین کرده است، یادآور شد: همه این‌ها برای بودجه کشور است و چه فرقی می‌کند مجلس بگوید یا ما بگوییم. غیر از این، ۳۰ میلیارد تومان را بین فدراسیون‌ها تقسیم می‌کنیم.

معاون وزارت ورزش و جوانان در واکنش به اظهارنظر خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا باید از بودجه فدراسیون کشتی برای سایر فدراسیون‌ها هزینه شود، گفت: چه کسی گفته از بودجه فدراسیون کشتی بوده است؟ شما هم در حال بحث و جدل با من هستید؟ به جای این کار‌ها به حرف‌هایم گوش کنید! ما یک کاسه داریم و ۲۶ فدراسیون نیز المپیکی هستند و مابقی در بازی‌های آسیایی قرار دارند و باید این بودجه را بین همه تقسیم کنیم. بودجه‌ای که مجلس تقسیم کرده است و الباقی آن از بودجه پارسال نیز کمتر است. کاری به کارشناسی مجلس ندارم که چطور بودجه فدراسیون تیراندازی را که در المپیک مدال گرفته، صفر دیده است، اما این را بگویم که بودجه فدراسیون‌ها کمتر از پارسال است، آن هم با نرخ تورم فعلی و افزایش اعزام‌هایی که داریم. ضمن اینکه تنها بحث کشتی نیست. مجلس طبق تبصره ۱۴ برای فدراسیون تیر و کمان ۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته است که قبلا بوده است، برای فدراسیون زورخانه‌ای ۱۸ میلیارد و برای تکواندو ۲۰ میلیارد بوده است.

پولادگر در خصوص اینکه هزینه‌های کشتی قابل مقایسه با سایر فدراسیون‌ها نیست، گفت: از کجا می‌دانید؟ چرا این حرف را می‌زنید؟ آیا غیر از سوار هواپیما شدن و حضور در هتل چیز دیگری داریم؟ بله، اگر خیلی شرایط را خاص بگیرم و پول داشته باشم برای برخی رشته‌های ۱۰ نفره می‌توانیم ۱۰ مربی بگیریم. هر ورزشکاری را دست مربی می‌سپاریم که مشکلی برای او پیش نیاید.

دبیر: ادامه حرف‌های من با وزیر ورزش خواهد بود

رئیس فدراسیون کشتی گفت: با تمام احترامی که برای آقای پولادگر قائل هستم، ولی آبروی کشتی را دست ایشان و امثال آقای پولادگر نمی‌دهم.

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در حاشیه مجمع عمومی این فدراسیون اظهار داشت: کشتی‌گیران ما اکثرا دیسک کمر دارند. حتی حسن یزدانی برای المپیک نمی‌توانست کشتی بگیرد. آیا من که برای ورزشکاران تشک طبی استفاده می‌کنم جزو امکانات لاکچری به حساب می‌آید؟! من خجالت ورزشکارانم را می‌کشم. دوستان اجازه نمی‌دهند که پزشک یا ماساژور همراه آن‌ها بفرستیم. من حرف‌های زیادی برای زدن دارم.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: ادامه حرف‌های من با وزیر خواهد بود. آقای پولادگر غیرکارشناسی صحبت می‌کند و متخصص این کار نیست. با تمام احترامی که برای آقای پولادگر قائل هستم، ولی آبروی کشتی را دست ایشان و امثال آقای پولادگر نمی‌دهم. ما باید حرف کارشناسی بزنیم و به مردم جواب پس بدهیم.

دبیر ادامه داد: ما باید در آن دنیا هم پاسخگو باشیم. شاید خیلی‌ها از حرف من خوششان نیاید، ولی من برای دنیا تلاش نمی‌کنم. برای من امام زمان مهم است و اینکه در آن دنیا بتوانم جواب بدهم.

وی گفت: برکناری از ریاست فدراسیون برای من مهم نیست، چون به اینجا نچسبیده‌ام و کشتی هم از رفتن من ضرر نخواهد کرد. اگر کسی به پستی وابسته شد، بدانید که آدم خوبی نیست. اگر کسی خوب و کارشناس است باید به سراغ او بیایند.

دبیر در پایان اظهار داشت: من علیرضا دبیر و مخلص مردم هستم. اگر از کار برکنار شوم در گوشه‌ای می‌نشینم و به عنوان یک طرفدار کشتی به زندگی ادامه می‌دهم، ولی نمی‌گذارم کسی حرف زور و غیرکارشناسی به من بزند من حرف حق را می‌زنم حتی اگر به ضررم باشد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی