تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

معاون رئیسی خطاب به نمایندگان؛ الان وقت «استیضاح» نیست!

در شرایطی که انتقادها از عملکرد برخی وزرای کابینه رئیسی بالا گرفته، سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور خطاب به نمایندگان مجلس اعلام کرد که الان وقت استیضاح نیست.

کد خبر: ۱۳۲۲۸۴
۱۲:۱۹ - ۰۱ تير ۱۴۰۱

معاون رئیسی خطاب به نمایندگان؛ الان وقت «استیضاح» نیست!

دیدارنیوز: معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه انتظار داریم به دلایلی که می‌شود از آن‌ها صرف نظر کرد استیضاح در مجلس انجام نشود، تاکید کرد که برخی نمایندگان امضایشان درخصوص استیضاح وزیر رفاه را پس گرفته اند.

سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران گفت: دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با نمایندگان داشته است، از شخص آقای رئیس جمهور گرفته که هم در تهران و هم در سفر‌های استانی جلسات متعددی با نمایندگان داشته است و همین طور بقیه‌ی وزرا و معاونین، آماری که ما داریم غیر قابل مقایسه با گذشته است. متقابلا نیز مجلس تعامل خوبی تاکنون داشته است، ما در دوره‌های قبل تا ده ماه اول گاهی اوقات حتی ۷ کارت زرد داشته ایم، مثلا در دولت دوازدهم ۷ کارت زرد داشته ایم، ولی اکنون فقط یک مورد بوده است که از ۱۲ سوالی که مطرح شده فقط یک بار نمایندگان قانع نشده اند و در بقیه موارد مثلا ما روز گذشته از وزیر بهداشت سوال داشتیم و سوال کنندگان قانع شدند و دیگر به رای گذاشته نشد. ما همکاری لازم را داریم و توقع داریم همان رهنمود‌هایی که مقام معظم رهبری فرمودند مدنظر باشد، مثلا یکی از مواردی که مطرح شده این است که لایحه را در طرح اولویت دهند که نمایندگان نیز اعلام کردند که این کار را خواهند کرد، و امیدواریم که در عمل نیز این گونه شود. یا اینکه فرمودند که در اجرا دخالت نمی‌کنیم و نمایندگان نیز گفتند که بر اساس رهنمود‌های رهبری عمل می‌کنیم باید عملیاتی و اجرایی شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این قضیه درمورد وزیر رفاه نیز از سوی نمایندگان مطرح است، گفت: نمایندگان پیشنهادات خود را می‌دهند ما هم گزینه‌های آنان را با آقای رئیس جمهور مطرح می‌کنیم، ولی به هر حال این درحد مشورت است و دخالت نیست، در هر حال در نهایت رئیس جمهور باید وزیر رفاه، تعاون و کار را معرفی کند که این کار انجام خواهد شد.

سید محمد حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای خاندوزی اعلام کردند که با مجلس تعامل کردند تا لایحه‌ی وضع مالیات بر سوداگری مسکن به تصویب علنی مجلس برسد، این مساله اکنون در چه مرحله‌ای است گفت: این مساله در کمیسیون مطرح می‌شود و جزئیات تخصصی آن را خود آقای خاندوزی اعلام می‌کنند، ولی ما هر لایحه‌ای که از دولت تصویب می‌شود در نهایت پیگیری می‌کنیم تا با همکاری نمایندگان تصویب شود و همانطور که اشاره کردم اصل باید بر لایحه باشد و طرح‌های متعددی که مطرح می‌شود باید کار کارشناسی انجام شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: ما امیدواریم که ان شاءالله هم لوایحی که از دولت قبل باقی مانده است و هم لوایحی که ما اکنون به مجلس ارسال می‌کنیم در اولویت قرار داده شوند.

وی در پاسخ به این سوال که تعدادی از نمایندگان امضایشان درخصوص استیضاح وزیر صمت را پس گرفته اند گفت: بله، برگه‌ای که دیروز به ما داده اند۳۶ نفر اسم داشت البته ما قبلا ۲۲ نفر داشته ایم که این ۲۲ نفر تعداد قابل توجهی از آن‌ها امضایشان را پس گرفته اند، ولی روز دوشنبه و بعد از اینکه اعلام شد که ما بحث استیضاح را به کمیسیون صنایع فرستاده ایم، حدود ۱۴ امضا صورت گرفت. طبق خبری که اکنون من دارم از ۳۶ نفری که دیروز امضا دادند روز گذشته ۲۰ نفر منصرف شدند، یعنی با توضیحاتی که به آن‌ها داده شد ابهاماتی که داشتند برطرف شد و امیدواریم که تا اوایل هفته آینده که در کمیسیون صنایع مطرح می‌شود بقیه نمایندگان هم مجاب شوند که اکنون وقت استیضاح نیست، وزرا اکنون با تمام توان درحال کار کردن هستند و قابل مقایسه با گذشته نیستند و شرایط کشور به گونه‌ای نیست که تلقی نوعی تقابل صورت بگیرد البته ما این را حق نمایندگان می‌دانیم و به هر حال با تاکیداتی که وجود داشته که سه قوه با هم همکاری کنند ما انتظار داریم که به دلایلی که می‌شود از آن‌ها صرفنظر کرد استیضاح در مجلس انجام نشود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی