تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

تجارت ایران و آمریکا در ۴ ماه چند میلیون دلار بود؟

دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۴ ماه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۸.۲ میلیون دلار رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۴۶ درصد افزایش داشته است.

کد خبر: ۱۳۲۲۳۷
۱۹:۰۲ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

تجارت ایران و آمریکا در ۴ ماه چند میلیون دلار بود؟

دیدارنیوز: تجارت ایران و آمریکا در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۸.۲ میلیون دلار رسید.

دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۴ ماه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۸.۲ میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۴۶ درصد افزایش داشته است.

در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱۲.۴ میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش در ۴ ماه نخست ۲۰۲۲ حجم صادرات آمریکا به ایران رشد ۱۰ درصدی داشته است. در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱۲.۲ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱۳.۵ میلیون دلار افزایش یافته است.

افزایش ۴۶ درصدی تجارت دو کشور در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ تا حد زیادی ناشی از جهش واردات آمریکا از ایران در این دوره بوده است. واردات این کشور از ایران در ۴ ماهه نخست امسال رشد ۲۳ برابری داشته و به ۴.۷ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ۴ ماهه نخست سال قبل تنها ۰.۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست. ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در ۴ ماهه ۲۰۲۲ رتبه ۱۷۶ و در بین منابع تأمین کالا‌های وارداتی این کشور رتبه ۱۶۶ را به خود اختصاص داده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی