تیتر امروز

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

اتحادیه اروپا: اقدامات مغایر با برجام «ایران» نگران‌کننده است؛ به توافق نهایی نزدیک هستیم

پیتر استانو، سخنگوی ارشد امور خارجی اتحادیه اروپا با ادعای اینکه اقدامات مغایر با برجام ایران برای ما نگران‌کننده است، گفت: ما به توافق نهایی بسیار نزدیک هستیم که امیدواریم منجر به بازگشت کامل و تضمین اجرای برجام شود.

کد خبر: ۱۳۲۲۳۵
۱۸:۳۰ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

اتحادیه اروپا: اقدامات مغایر با برجام «ایران» نگران‌کننده است؛ هنوز به نقطه پایان نرسیده‌ایم

دیدارنیوز: پیتر استانو، سخنگوی ارشد امور خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری نیمروز سه‌شنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) در پاسخ به سوالی در رابطه با واکنش اتحادیه اروپا به راه اندازی دومین آبشار سانتریفیوژ‌های نسل ششم ایران گفت که اقدامات مغایر با برجام این کشور برای ما نگران‌کننده است.

وی تاکید کرد: «باید در نظر داشت که نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست‌های خارجی و امنیتی (جوزپ بورل)، هماهنگ کننده برجام است و در همین راستا او به همراه تیمش تمام تلاش خود را می‌کند تا از بازگشت و اجرای کامل توافق برجام اطمینان حاصل کند.»

استانو درباره راه‌اندازی دومین آبشار سانتریفیوژ‌های نسل ششم گفت: «در رابطه با اقدامات مغایر با برجام ایران، چه آنچه الان اشاره کردید و چه آنچه پیش‌تر رخ داده، برای ما نگران کننده بوده و هست و این دقیقاً دلیلی است که ما باید به اجرای کامل برجام بازگردیم.»

وی اضافه کرد: «زیرا تنها زمانی که تعهدات به طور صد درصد انجام شود، زمانی که برجام صد درصد قابل کنترل باشد، زمانی که تمام طرفین به تعهدات خود بر اساس توافق برجام عمل کنند، تنها در این صورت است که ما می‌توانیم از اجرای کامل و کارایی برجام اطمینان حاصل کنیم.»

استانو درباره مذاکرات وین نیز گفت: «همانطور که می‌دانید، مذاکرات در وین برای هفته‌های متمادی ادامه داشته و ما به توافق نهایی بسیار نزدیک هستیم که امیدواریم منجر به بازگشت کامل و تضمین اجرای برجام شود.»

وی با اشاره به این که «ما هنوز به نقطه پایان نرسیده‌ایم» افزود: «هنوز زمان برای آخرین تلاش وجود دارد. اما تا زمانی که همه چیز مورد توافق قرار نگیرد، البته ما شاهد رفع نگرانی‌های خود نخواهیم بود. بنابراین، به همین دلیل است که ما از طریق نماینده عالی اتحادیه اروپا و تیم او در تلاش هستیم تا مذاکرات وین با موفقیت همراه باشد چرا که این تنها راه برای برطرف کردن نگرانی‌هایی است که به آن اشاره شد.»

در ادامه آقای استانو در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر مبنی بر اینکه آیا آمریکا به نوعی در مذاکرات احیای برجام دخالت دارد گفت: «ما اظهار نظری در رابطه با دیگر طرفین توافق نمی‌توانیم داشته باشیم. به عنوان هماهنگ کننده ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در راستای دسترسی به توافقی کامل و اجرای تمام و کمال آن به طرفین توافق کمک کنیم. یک روند دیپلماتیک در جریان است، اما ما در رابطه با گفتگو‌های در جریان در حال حاضر اظهار نظری نخواهیم کرد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی