تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

تابستان خوب در انتظار «بورس»؟

بر اساس پیش بینی یک کارشناس بازار سرمایه، انتظار می‌رود که در فصل تابستان، بازدهی شاخص کل بورس نسبت به شاخص هم‌وزن، بیشتر باشد. امین آذریان گفت: از میان فصل‌ها تابستان ۱۴۰۰ پربازده‌ترین فصل بورس در سال گذشته بود.

کد خبر: ۱۳۲۲۱۷
۱۳:۴۹ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

تابستان خوب در انتظار «بورس»؟

دیدارنیوز: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به روند مذاکرات برجام و تاثیر آن بر افزایش نرخ دلار، و نیز فرارسیدن فصل مجامع و تقسیم سود بیشتر از سوی شرکت‌های بزرگ انتظار می‌رود که در فصل تابستان، بازدهی شاخص کل نسبت به شاخص هم‌وزن، بیشتر باشد.

امین آذریان با اشاره به این که بازدهی بورس در دو فصل بهار و پاییز سال گذشته منفی و در تابستان و زمستان پارسال مثبت بود، گفت: از میان این فصل‌ها تابستان ۱۴۰۰ پربازده‌ترین فصل بورس در سال گذشته بود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که پیش‌بینی می‌شود وضعیت بازار سرمایه در نیمه نخست امسال نسبت به نیمه دوم سال، بازدهی بیشتری را نصیب سرمایه‌گذاران و سهامداران کند، افزود: در سه ماه نخست امسال مواردی همچون آمار و ارقام بانک‌مرکزی در خصوص میزان رشد نقدینگی و به وجود آمدن انتظارات تورمی، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در صنایع غذایی و دارویی، نرخ‌گذاری در بعضی صنایع، تورم بخش کالایی از همه جهات، خبر‌های مثبت در خصوص مذاکرات برجام و ارزش‌گذاری سهام خودرویی، هر یک به نوبه خود، باعث افزایش شاخص کل و شاخص هم‌وزن شدند و بیشترین اثر را هم بر بازار سرمایه گذاشتند.

وی ادامه داد: این در حالی است که در این مدت شاخص کل بورس بازدهی ۱۶ درصدی و شاخص هم‌وزن بازدهی ۲۹ درصدی داشت. ضمن این که صنایع کوچک و ریالی هم در سه ماه گذشته بازدهی بیشتری را نسبت به صنایع دلاری نصیب سهامداران خود در بازار سرمایه کردند.

آذریان همچنین با بیان این که موارد مرتبط با مذاکرات برجام طی ماه‌ها و سال‌های گذشته همواره مورد توجه فعالان بازار سرمایه بوده است، تصریح کرد: باتوجه به افق ناامیدکننده مذاکرات برجام و تاثیر این مولفه بر افزایش نرخ دلار، و از سوی دیگر فرارسیدن فصل مجامع و تقسیم سود بیشتر از سوی شرکت‌های بزرگ نسبت به شرکت‌های کوچک، انتظار می‌رود که در فصل تابستان، بازدهی شاخص کل نسبت به شاخص هم‌وزن، بیشتر باشد.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: البته ذکر این نکته ضروری است که در صورت تغییر هرگونه رویه در مذاکرات برجام و مثبت شدن چشم‌انداز مذاکرات و در نهایت، وصول توافق در مذاکرات برجام، به دلیل کاهشی‌شدن نرخ دلار، تمامی بازار‌های مالی، اعم از طلا، مسکن و بورس وارد فاز رکودی می‌شوند.

وی گفت: علاوه بر این با توجه به سیاست کلان اقتصادی فدرال‌رزرو و افزایش چندمرحله‌ای نرخ بهره برای جلوگیری از تورم بیشتر و اعمال سیاست‌های انقباضی پولی، از آنجا که چشم‌انداز کامودیتی چندان صعودی نیست، بیشتر اقتصاددانان، چشم‌انداز اقتصادی را در جهان رکودی می‌دانند، به همین دلیل از کانال افزایش قیمت جهانی و تاثیر آن بر سودآوری شرکت‌های بورسی برای بازار سرمایه رشدی حاصل نخواهد شد.

منبع: تسنیم
برچسب ها: بورس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی