تیتر امروز

مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!
امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
جمهوریت فقط به معنای حضور مردم پای صندوق رای نیست

خیاطیان: «مردمی بودن» باید خود را در اقتصاد نشان دهد

محمدصادق خیاطیان، با بیان این‌که مردمی بودن باید خود را در اقتصاد نشان دهد، عنوان کرد: الگوی مردمی کردن اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، آموزش، سلامت مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و اسناد بالاستی را باید در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تهیه کنیم.

کد خبر: ۱۳۲۱۲۵
۱۳:۳۳ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

خیاطیان: «مردمی بودن» باید خود را در اقتصاد نشان دهد

دیدارنیوز: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری گفت: مردمی بودن دال مرکزی انقلاب اسلامی است و رای مردم به رییسی یعنی بازگشت به شعار انقلاب اسلامی. این شعار باید خود را در سیاست‌های دولت نشان دهد.

محمدصادق خیاطیان در همایش عدالت و جمهوریت با بیان اینکه شعار دولت سیزدهم مردمی بودن است، گفت: مردمی بودن دال مرکزی انقلاب اسلامی است و رای مردم به رئیسی یعنی بازگشت به شعار انقلاب اسلامی. این شعار باید خود را در سیاست‌های دولت نشان دهد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری بیان کرد: همه گفتمان‌ها میل به تببین و تئوری‌پردازی دارند. تبیین جنبه نظری گفتمان عدالت و جمهوریت بسیار ضروری است.

وی تاکید کرد: باید مفهموم مردمی بودن و جمهوریت مشخص شود. معتقدیم حضور مردم در همه صحنه‌ها باید وجود داشته باشد و جمهوریت فقط به معنای حضور مردم پای صندوق رای نیست.

خیاطیان ادامه داد: جمهوریت باید به لحاظ نظری تعریف شود. دولت‌های مختلف به موضوع عدالت پرداخته‌اند، اما در این زمینه به تعبیر رهبری، عقب‌ماندگی داریم و شرایط ما در این زمینه در شأن جمهوری اسلامی نیست. این مفهوم هم باید تبیین شود.

وی با بیان این‌که مردمی بودن باید خود را در اقتصاد نشان دهد، عنوان کرد: الگوی مردمی کردن اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، آموزش، سلامت مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و اسناد بالاستی را باید در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تهیه کنیم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی