تیتر امروز

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید
گزارش دیدار از شیوع بیماری تنفسی در چین

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید

عکس‌های منتشر شده از مدارس چین موجی از نگرانی و شیوع ویروس جدیدی مانند کرونا دنیا را نگران کرده، اما سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین می‌گوید: خبری از ویروس جدید نیست.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.
جمهوریت فقط به معنای حضور مردم پای صندوق رای نیست

خیاطیان: «مردمی بودن» باید خود را در اقتصاد نشان دهد

محمدصادق خیاطیان، با بیان این‌که مردمی بودن باید خود را در اقتصاد نشان دهد، عنوان کرد: الگوی مردمی کردن اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، آموزش، سلامت مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و اسناد بالاستی را باید در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تهیه کنیم.

کد خبر: ۱۳۲۱۲۵
۱۳:۳۳ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

خیاطیان: «مردمی بودن» باید خود را در اقتصاد نشان دهد

دیدارنیوز: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری گفت: مردمی بودن دال مرکزی انقلاب اسلامی است و رای مردم به رییسی یعنی بازگشت به شعار انقلاب اسلامی. این شعار باید خود را در سیاست‌های دولت نشان دهد.

محمدصادق خیاطیان در همایش عدالت و جمهوریت با بیان اینکه شعار دولت سیزدهم مردمی بودن است، گفت: مردمی بودن دال مرکزی انقلاب اسلامی است و رای مردم به رئیسی یعنی بازگشت به شعار انقلاب اسلامی. این شعار باید خود را در سیاست‌های دولت نشان دهد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری بیان کرد: همه گفتمان‌ها میل به تببین و تئوری‌پردازی دارند. تبیین جنبه نظری گفتمان عدالت و جمهوریت بسیار ضروری است.

وی تاکید کرد: باید مفهموم مردمی بودن و جمهوریت مشخص شود. معتقدیم حضور مردم در همه صحنه‌ها باید وجود داشته باشد و جمهوریت فقط به معنای حضور مردم پای صندوق رای نیست.

خیاطیان ادامه داد: جمهوریت باید به لحاظ نظری تعریف شود. دولت‌های مختلف به موضوع عدالت پرداخته‌اند، اما در این زمینه به تعبیر رهبری، عقب‌ماندگی داریم و شرایط ما در این زمینه در شأن جمهوری اسلامی نیست. این مفهوم هم باید تبیین شود.

وی با بیان این‌که مردمی بودن باید خود را در اقتصاد نشان دهد، عنوان کرد: الگوی مردمی کردن اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، آموزش، سلامت مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و اسناد بالاستی را باید در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تهیه کنیم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی