تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.

لزوم شناسایی مشاغل نوین در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری

در نشست رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، بر لزوم شناسایی ظرفیت‌ها و مشاغل نوین حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ناشی از تغییرات فناوری و تکنولوژی توسط معاونت مذکور تأکید شد.

کد خبر: ۱۳۲۰۵۳
۱۶:۱۳ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

لزوم شناسایی مشاغل نوین در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری

دیدارنیوز ـ در این نشست دکتر طاهری نیا؛ رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، ضمن تأکید بر لزوم تبیین و مستندسازی انتظارات وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به ویژه در بخش گردشگری از وزارت عتف و تأکید بر متناسب‌سازی مهارت‌های دانشجویان با نیاز‌های جامعه، بر لزوم شناسایی ظرفیت‌ها و مشاغل نوین حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ناشی از تغییرات فناوری و تکنولوژی توسط معاونت مذکور تأکید کرد.

وی همچنین، همکاری و تعامل وزارتین در زمینه تدوین برنامه‌های جدید درسی آموزش عالی یا توسعه رشته‌های جدید و نوین متناسب با مشاغل مذکور را خواستار شد.

در ادامه دکتر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده، بر لزوم بازنگری در سرفصل رشته‌های موجود حوزه گردشگری تأکید و به موضوع مهارت محور کردن مفاد درسی این رشته‌ها اشاره کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست همچنین حجت‌الاسلام دریاباری، مشاور رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی نیز بر داشتن برنامه‌هایی برای استقبال از گردشگرانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، تأکید کرد و پتانسیل‌های حوزه گردشگری زیارت را به دلیل تجانس فرهنگی و دینی با همسایگان با اهمیت دانست.

منبع: ایسنا
برچسب ها: گردشگری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی