تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

مرورگر اینترنت اکسپلورر پس از ۲۷ سال به خاطره‌ها پیوست

امروز (چهارشنبه) همان تاریخی است که مایکروسافت وعده اش را داده بود و بر طبق آن به خدمت حدود ۲۷ ساله مرورگر اینترنت اکسپلورر خاتمه می‌دهد.

کد خبر: ۱۳۱۷۸۱
۱۲:۱۹ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

دیدارنیوز: مرورگر قدیمی اینترنت اکسپلورر از امروز رسما به کار خود پایان می‌دهد.

نزدیک به یکسال پیش بود که مایکروسافت اعلام کرد که در تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۵ خرداد ۱۴۰۱) به پشتیبانی خود از مرورگر اینترنت اکسپلورر پایان خواهد داد.

امروز همان تاریخی است که مایکروسافت وعده اش را داده بود و بر طبق آن به خدمت حدود ۲۷ ساله این مرورگر خاتمه می‌دهد.

بنا به اعلام مایکروسافت از امروز کاربران دیگر قادر به استفاده از این مرورگر نخواهند بود و زمانی که بخواهند از اینترنت اکسپلورر ۱۱ استفاده کنند، به صورت خودکار مرورگر اج کرومیوم مایکروسافت بازخواهد شد. البته برخی از نسخه‌های خاص و خیلی قدیمی ویندوز که محبوبیت چندانی هم بین کاربران ندارند، کماکان از اینترنت اکسپلورر پشتیبانی خواهند کرد.

مایکروسافت، اما در برابر نگرانی برخی از کسب و کار‌هایی که برای دسترسی به خدمات و برخی از قابلیت‌های تعدادی ازسازمان‌ها هنوز الزام دارند که از این مرورگر قدیمی استفاده کنند، راه حلی ارائه کرده است:

در مرورگر جدید اج، حالت اینترنت اکسپلورر قرار گرفته شده است تا کاربران بتوانند از سرویس‌هایی که با این مرورگر سازگاری دارند استفاده کنند. این حالت تا سال ۲۰۲۹ مورد حمایت وپشتیبانی خواهد بود. برای استفاده ازاین قابلیت کاربران باید به مسیر edge://settings/defaultbrowser بروند و گزینه Allow sites to be reloaded in Internet Explorer را فعال کنند و حالا کافیست مرورگر را بسته و دوباره بازکنند.

برای نزدیک به یک دهه مرورگر IE حاکم مطلق دنیای مرورگر‌ها بود، اما در یک دهه اخیر و در پی بروزمشکلاتی پیرامون این مرورگر، گوگل کروم توانست اکسپلورر را به حاشیه براند و خود قدرت بلامنازع و بی رقیب مرورگر‌ها شود، موضوعی که مورد رضایت تیم مایکروسافت نبود و آن‌ها را مصمم به بازپس گیری بازار کرد.

مایکروسافت اکنون و با ارایه این مرورگر که مبتنی بر کرومیوم است و از ویژگی‌های تقریبا مشابه با گوگل کروم بهره می‌برد، امیدوار است که بازگشتی شکوهمند ومقتدرانه به دوران پیشین و پرافتخار خود داشته باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی