تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
آیا حکم کمیته تعیین وضعیت اجرا می‌شود؟

نقل و انتقالات پرسپولیس در هاله‌ای از ابهام

باشگاه پرسپولیس در روزهای اخیر یکی از فعال ترین تیم‌ها در زمینه جذب بازیکن بوده است و تا امروز نام‌های بزرگی را به لیست خود اضافه کرده اما ممکن است مشکلاتی در این مسیر پیدا شود.

کد خبر: ۱۳۱۷۰۲
۱۴:۴۶ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

نقل و انتقالات پرسپولیس

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: هفته گذشته گزارشی در دیدارنیوز منتشر شد که حاکی از تعیین ضرب‌الاجل برای پرداخت بدهی پرسپولیس به شهر خودرو بو اما با وجود اعلام تعلیق پرسپولیس از ثبت قرارداد رسمی با بازیکن جدید، هر روز اخباری مبنی بر به خدمت گرفتن بازیکن جدید در این باشگاه به گوش می‌رسد. فعالیتی که به زعم نهاد حقوقی فدراسیون، غیرقانونی است. با توجه به جلسه کمیته تعیین وضعیت و حکمی که مبنی بر بستن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس صادر شده، سوال اینجاست که چگونه پرسپولیسی‌ها می توانند هر روز اسم جدیدی را به لیست تیم اضافه کنند؟

از اسماعیل حیدرپور مدیر عامل باشگاه شهر خوردو در همین رابطه سوال کردیم، او گفت: «من با آقای درویش مدیر عامل باشگاه پرسپولیس، صحبت کردم او به من گفت بیا بابت بخشی از بدهی برای شما چک صادر کنم ولی با توجه به بدقولی های دو ساله این باشگاه، من زیربار نرفتم و گفتم باید این پول با دیرکرد آن‌ به حساب باشگاه واریز شود، تا ما رضایت بدهیم. بدهی ما 7.8 میلیارد است که بعد از دادن حکم  روزانه ۱۰ میلیون به آن دیرکرد تعلق می گیرد.»

حیدر پور با اشاره به اسامی که هر روز در باشگاه پرسپولیس به ثبت می رسند، ادامه داد: «اگر باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال و سپاهان بازیکن نگیرند باید تعجب کرد. شما انتظار داشتید باشگاه شهر خودرو، نساجی، هوادار و تراکتور که برای بخش خصوصی هستند بازیکنان بزرگ جذب کنند. این حق طبیعی باشگاه پرسپولیس است که بازیکن بگیرد ولی ما به کمیته انضباطی، تعیین وضعیت، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نامه فرستادیم و از آنها خواستیم که تازمانی که ما نامه ای مبنی بر تسویه حساب به آنها نفرستادیم هیچ قراردادی از بازیکنان پرسپولیس را در سازمان لیگ ثبت نکنند.»

در همین رابطه و با بالا گرفتن مشکلات دو باشگاه پرسپولیس و شهر خودرو در پرونده انتفال یحیی گل محمدی، با یکی از مسئولین کمیته انضباطی تماس گرفتیم، او با اشاره به ماده ۸۹ مصوبه سال ۹۷ گفت: «با توجه به این قانون اگر باشگاهی بدهی داشته باشد و نتواند آن را در زمان مقرر پرداخت کند به سه شکل مجازات می شود:

۱ـ بسته شدن پنجره نقل و انتقالات

۲ـ کسر امتیاز

۳ـ سقوط به دسته پایین‌تر  

بر اساس حکم کمیته تعیین وضعیت این اتفاق برای پرسپولیس رخ داد و تا زمان موعود تسویه حساب کامل با شهر خودرو، صورت نگیرد آنها نمی توانند هیچ انتقالی را در سازمان لیگ به ثبت قانونی برسانند.»

او با اشاره به مهلتی که پیش از این به پرسپولیس داده شده است، گفت: بعد از حکم نهایی و لازم الاجرای کمیته تعیین وضعیت، باید بر طبق قانون مهلتی ۳۰ روز به پرسپولیس داده می شد که بخاطر شرایط بد اقتصادی آن را تا ۵۰ روز هم عقب انداختیم.»

این عضو کمیته انضباطی در مورد اینکه باشگاه پرسپولیس چطور می‌تواند پنجره نقل و انتقالاتش را دوباره باز کند، گفت: «براساس قانون فیفا در سال ۲۰۲۰ هر زمان این بدهی پرداخت شود، باشگاه پرسپولیس می تواند مجددا بازیکن بگیرد. ما از کمیته تعیین وضعیت استعلام می کنیم، باید فیش تسویه حساب به عنوان مدرک ارایه شود و یا این انتقال وجه در محضر به ثبت رسیده باشد.»

او ادامه داد: «این یک پرونده داخلی است و ربطی به دیوان عالی ورزش CAS ندارد. فقط در صورتی این پرونده به دادگاه CAS منتقل می شود که بحث سقوط به لیگ پایین‌تر و یا کسر امتیاز اتفاق بیفتد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی