تیتر امروز

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!
هشدار وزارت بهداشت درباره بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!

به گفته دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ایران وضعیت خوبی در مواجهه با کرونا دارد، اما وزارت بهداشت هشدار داده که در چند روز اخیر آمار ابتلا به کووید ۱۹ بالا رفته است.
گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
بلینکن: فشارها ادامه دارد اما درهای گفتگو باز است

بایدن وضعیت اضطراری در کره‌شمالی را تمدید کرد

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای به کنگره، از تمدید وضعیت اضطرار ملی درباره کره شمالی خبر داد و در نامه خود نوشت: ماده ۲۰۲ از قانون حالت فوق العاده ملی ایالات متحده (۵۰ U.S) مربوط به کره شمالی پس از ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲ هم به قوت خود باقی خواهد ماند.

کد خبر: ۱۳۱۶۵۸
۰۹:۲۴ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

بایدن وضعیت اضطراری در کره‌شمالی را تمدید کرد

دیدارنیوز: رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای به کنگره، از تمدید وضعیت اضطرار ملی درباره کره شمالی خبر داد. همزمان وزیر خارجه آمریکا ضمن ابراز اطمینان از تصمیم پیونگ یانگ برای انجام آزمایشات هسته‌ای، از این کشور خواست به پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط پاسخ مثبت دهد.

به نقل از روسیا الیوم، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نامه خود نوشت: ماده ۲۰۲ از قانون حالت فوق العاده ملی ایالات متحده (۵۰ U.S) مربوط به کره شمالی پس از ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲ هم به قوت خود باقی خواهد ماند.

وی افزود: وجود و خطر تکثیر مواد قابل استفاده در تسلیحات شبه جزیره کره و اقدامات و سیاست‌های دولت کره شمالی که شبه جزیره کره را بی‌ثبات کرده، نیرو‌های مسلح ایالات متحده و شرکای تجاری آن در منطقه را تهدید می‌کند. سیاست‌های تحریک آمیز و بی ثبات کننده دولت کره شمالی همچنان تهدیدی فوق العاده برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده است.

بایدن ادامه داد: به همین دلایل حفظ وضعیت اضطراری ملی اعلام شده در فرمان اجرایی ۱۳۴۶۶ در رابطه با کره شمالی "ضروری" است.

از سوی دیگر، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی برای منطقه "خطرناک و بی ثبات کننده" است و ایالات متحده از پیونگ یانگ می‌خواهد تا از این طرح‌ها دست بردارد.

وی گفت: ما مطمئنیم که کره شمالی برای آزمایش هسته‌ای جدید آماده شده است. ما این موضوع را با احتیاط کامل دنبال می‌کنیم. ایالات متحده در حال هماهنگی با کره جنوبی در مورد تهدیدات کره شمالی است. ما در تماس بسیار نزدیک با متحدان و شرکای نزدیک خود از کره جنوبی و ژاپن تا سایر شرکا به منظور آمادگی برای هر گونه تحولی هستیم.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی برای منطقه "خطرناک و بی‌ثبات کننده" خواهد بود لذا ایالات متحده از پیونگ یانگ می‌خواهد تا از این طرح‌ها دست بردارد.

وی انجام احتمالی هفتمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی را "رویدادی خطرناک و بی‌ثبات کننده در منطقه" توصیف کرد که چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند.

بلینکن از کره شمالی خواست به پیشنهاد بازگشت بدون پیش شرط به میز مذاکره پاسخ مثبت دهد.

وزیر امور خارجه افزود: من قبلاً گفته ام و اکنون نیز تکرار می‌کنم که ما هیچ نیت خصمانه‌ای نسبت به کره شمالی نداریم و در‌های گفتگو باز است.

این مقام آمریکایی، اما عنوان داشت: ما به دنبال خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره هستیم و تا زمانی که کره شمالی رفتار خود را تغییر ندهد به فشار‌های خود ادامه خواهیم داد.

وزیر امور خارجه کره جنوبی هم اعلام کرد که کره شمالی مقدمات آزمایش هسته‌ای را تکمیل کرده و اجرای آن به تصمیم سیاسی رهبر این کشور بستگی دارد.

وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت: "من معتقدم که کره شمالی اکنون تدارکات برای آزمایش هسته‌ای بعدی را تکمیل کرده و فکر می‌کنم برای انجام این کار فقط باید یک تصمیم سیاسی گرفته شود. "

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی