تیتر امروز

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!
هشدار وزارت بهداشت درباره بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!

به گفته دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ایران وضعیت خوبی در مواجهه با کرونا دارد، اما وزارت بهداشت هشدار داده که در چند روز اخیر آمار ابتلا به کووید ۱۹ بالا رفته است.
گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.

محبت‌خواه: ساختمان‌های ناایمن باید تخریب و بازسازی شوند

خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به ساختمان‌های با عمر بالا و بافت نه چندان با کیفیت، گفت: این ساختمان‌ها بر اساس طرح تفصیلی شهر باید تخریب و بازسازی شوند.

کد خبر: ۱۳۱۶۰۶
۱۳:۳۷ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

محبت‌خواه: ساختمان‌های ناایمن باید تخریب و بازسازی شوند

دیدارنیوز: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد که ساختمان‌های ناایمن قدیمی باید تخریب و بازسازی شوند.

خلیل محبت خواه با اشاره به ساختمان‌های با عمر بالا و بافت نه چندان با کیفیت، اظهار کرد: این ساختمان‌ها بر اساس طرح تفصیلی شهر باید تخریب و بازسازی شوند.

وی که در یک برنامه رادیویی درباره ضرورت سامان دادن به وضعیت ساختمان‌های ناایمن در کشور سخن می‌گفت، از بازرسی و نظارت عالیه اداره راه و شهرسازی استان تهران بر ساختمان‌های نا ایمن ساخته شده یا در حال ساخت خبر داد و گفت: این اداره به متولیان ساختمان‌های نا ایمن درباره وضعیت ساختمان آن‌ها اخطار می‌دهد. همچنین این اداره به شهرداری‌ها و نظام مهندسی‌های استان تهران اخطار می‌دهد تا موارد ایمنی رعایت شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در عین حال از نبود ضمانت حقوقی گفت و بیان کرد: طبق قانون اداره راه و شهرسازی استان تهران صرفا می‌تواند به موارد ناایمنی که شناسایی می‌کند تذکر دهد. در مرحله‌ای که تذکر اثر نداشته باشد، علیه آن‌ها اقدام حقوقی و قضایی می‌شود.

محبت خواه با اشاره به ساختمان‌هایی با عمر بالا و بافت نه چندان با کیفیت، اظهار کرد: این ساختمان‌ها بر اساس طرح تفصیلی شهر باید تخریب و بازسازی شوند. در بسیاری از مناطق بر اساس طرح تفصیلی شهر، تراکمی که برای ساختمان‌ها داده شده است، بلندمرتبه است به طوری که در برخی از مناطق تا ۲۰ طبقه نیز وجود دارد؛ اما گا‌ها در مناطقی که نباید تراکم وجود داشته باشد، ساختمان‌هایی تا ۱۴ طبقه هم ساخته می‌شود که این ساختمان‌ها نوعی نازیبایی بصری ایجاد می‌کند.

وی افزود: باید یک تدبیر، قانون و یا هماهنگی در بین دستگاه‌های متولی وجود داشته باشد تا برای این ساختمان‌ها تعیین تکلیف صورت بگیرد تا کسانی که قانون را رعایت می‌کنند دچار ضرر شوند و بگویند اگر قانون را رعایت می‌توانستیم چند طبقه بیشتر احداث کنیم.

محبت خواه ضمن تاکید بر ضرورت رعایت قانون در ساخت و ساز‌ها گفت: وقتی راه گریزی مانند ماده ۱۰۰ در قانون برای کسانی که خواهان تراکم بیشتر هستند قرار داده می‌شود، عملا قانون رعایت نمی‌شود، زیرا افراد اقدام به تخلف از قانون می‌کنند و صرفا جریمه آن را پرداخت می‌کنند. یا باید این جریمه در حدی باشد که هیچ کس افزایش تراکم نداشته باشد، یا باید قانون سفت و سخت دیگری وجود داشته باشد که همه افراد آن را رعایت کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی