تیتر امروز

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!
دیپلماسی ایران؛ باقری‌کنی در روسیه، امیرعبداللهیان در سوریه!

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!

همه راه‌ها از نظر دولت سیزدهم به شرق و به خصوص به مسکو ختم می‌شود به گونه‌ای که پس از شکست مذاکرات دوحه، روبوسی عاشقانه رئیسی و پوتین و سفر باقری کنی به روسیه موید این تحلیل است.
نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور
از سعدآباد تا توپکاپی (۵۷) + فایل صوتی

نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور

سفر وزیر خارجه ایران به ترکیه در روزهای اخیر گر چه در سکوت نسبی خبری انجام شد اما به زعم عده‌ای دستور مشخصی نداشت و برخی نیز آن را بی‌ارتباط به مذاکرات هسته‌ای تلقی کردند.

حراج میلیون دلاری کتاب کمیاب شکسپیر

کتاب «فولیوی یکم» اثر ویلیام شکسپیر در نیویورک به حراج گذاشته می‌شود و پیش‌بینی می‌شود ۲.۵ میلیون دلار فروخته شود.

کد خبر: ۱۳۱۵۱۸
۱۶:۴۰ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

حراج میلیون دلاری کتاب کمیاب شکسپیر

دیدارنیوز ـ به نقل از گاردین، نسخه اصلی کتاب «فولیوی یکم» اثر ویلیام شکسپیر که اغلب از آن به عنوان مهم‌ترین کتاب در ادبیات انگلیسی یاد می‌شود، ماه آینده در نیویورک به حراج گذاشته خواهد شد.

به گفته خانه حراج ساتبیز، این کتاب که تقریباً ۴۰۰ سال پیش چاپ شده، یکی از کمتر ۲۰ نسخه باقی مانده در دست اشخاص است و تخمین زده می‌شود که تا ۲.۵ میلیون دلار (۲ میلیون پوند) فروخته شود.

این کتاب که توسط «جان همینگز» و «هنری کاندل» جمع آوری و منتشر شده شامل ۳۶ نمایشنامه است که نیمی از آن‌ها قبلاً هرگز چاپ نشده بودند.

هیچ نسخه خطی معاصری از متون شکسپیر باقی نمانده است و بنابراین بدون وجود کتاب «فولیوی یکم» ممکن بود ۱۸ اثر از جمله آثار معروفی، چون «مکبث»، «طوفان» و «شب دوازدهم» در تاریخ گم شوند.

تقسیم بندی نمایشنامه‌ها توسط «همینگز» و «کاندل» به دسته‌های کمدی‌ها، تراژدی‌ها و تاریخ‌ها انجام شده است. گفته می‌شود این نسخه تنها نسخه‌ای است که منشأ اولیه اسکاتلندی دارد، که اولین بار توسط خانواده «گوردون» در اوایل قرن هفدهم به دست آمد. سپس در طول نسل‌ها به «ویلیام استوارت استرلینگ» پرورش‌دهنده اسب‌های مسابقه منتقل شده است.

این کتاب در ادامه به فعال سیاسی و مورخ «آر-دبلیو استون واتسون» رسید که در طول جنگ جهانی اول و پس از آن از سقوط امپراتوری اتریش-مجارستان حمایت کرد و باعث ظهور چکسلواکی و یوگسلاوی شد. در دهه ۱۹۶۰ این برگه از اقیانوس اطلس عبور کرد و در مجموعه «آبل‌ای برلند» یک مدیر املاک و مستغلات و کتابشناس از شیکاگو نگهداری شد.

برگه صفحه نخست معروف خود با تصویر شکسپیر را از دست داده است، که ممکن است طی سال‌ها حذف یا دزدیده شده باشد تا به عنوان یک پرتره قاب شود.

«ریچارد آستین» رئیس جهانی بخش کتاب‌ها و دست‌نوشته‌های حراجی ساتبیز در این باره می‌گوید: «حضور نسخه اصلی کتاب «فولیوی یکم» شکسپیر در بازار همیشه یک رویداد مهم است، زیرا تعداد کمی از نسخه‌های آن در دست اشخاص باقی مانده است. این کتاب که تقریباً ۴۰۰ سال پیش چاپ شده، اثر مهمی هستند که آثار فوق‌العاده شکسپیر را برای همیشه حفظ کرده و تضمین می‌کند که بسیاری از آثار معروف او در تاریخ گم نمی‌شوند. این نسخه مخصوصاً برای ردپا‌های صاحبان قبلی در صفحات آن، که بسیاری از آن‌ها اثری پاک نشدنی خود را در سراسر کتاب به جا گذاشته اند، به ما یادآوری می‌کند که این قطعه زنده‌ای از تاریخ بشر است که نشان می‌دهد چگونه شکسپیر الهام بخش نسل‌های مختلف بوده است.

نسخه کتاب «فولیوی یکم» تا ۱۵ ژوئن در گالری‌های ساتبیز لندن به نمایش گذاشته می‌شود و پس از آن در تاریخ ۷ جولای در نیویورک به حراج گذاشته می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ادبیات جهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی