تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.
مدیرکل دفتر ریاست سازمان حج

سامانه ثبت‌نام زائران حج تمتع ۱۴۰۱ تا ۴۸ ساعت آینده بسته خواهد شد

مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: با نام نویسی ۳۶ هزار و ۶۱۷ زائر واجد شرایط، عملیات ثبت نام قطعی حج تمتع ۱۴۰۱ پس از تکمیل ظرفیت تا ۴۸ ساعت آینده به پایان رسیده و این سامانه بسته خواهد شد.

کد خبر: ۱۳۱۵۱۵
۱۵:۵۶ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

سامانه ثبت‌نام زائران حج تمتع ۱۴۰۱ تا ۴۸ ساعت آینده بسته خواهد شد

دیدارنیوز ـ وحید اسکندری با بیان اینکه ۲.۲۸ درصد معادل ۸۴۱ نفر از ۳۶ هزار و ۸۴۹ زائر مهمان خانه خدا در موسم حج امسال، انصراف داده اند، اظهار داشت: تاکنون ۳۶ هزار و ۶۱۷ نفر از زائران حج ثبت نام قطعی در سامانه حج را به انجام رسانده و ۴۱ زائر واجد شرایط نیز که اقدامات خود را برای اعزام به عربستان انجام داده اند، کاروان‌های خود را رزرو کرده اند.

وی گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود ثبت شده در سامانه حج و زیارت، ۳۶ هزار و ۵۶۱ زائر برابر با ۹۹.۸۵ درصد تمامی مبالغ هزینه اعزام به این سفر معنوی را به صورت کامل پرداخت کرده اند.

اسکندری با تاکید بر اینکه امسال بنا به تصمیم وزارت حج عربستان متقاضیان بالای ۶۵ سال به حج تمتع اعزام نخواهند شد، اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی و تصمیم عربستان مبنی بر عدم گسترش این بیماری ۳۹ هزار و ۸۴۹ زائر واجد شرایط از ۱۹ ایستگاه پروازی کشور برای انجام مناسک حج به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

رییس سازمان حج و زیارت نیز پیش‌تر به موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ و اعزام‌های زائران اشاره کرده و گفته بود: بعد از دوسال انتظار که بدلیل بحران کرونا بوقوع پیوست امسال شاهد اعزام‌ها به حج تمتع هستیم. علیرغم اینکه ظرفیت اعزام‌ها نسبت به قبل محدود شده، اما وظیفه دست اندرکاران بیشتر و حائز اهمیت‌تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: این حائز اهمیت بودن بدین دلیل است که هنوز کرونا پایان نیافته بنابراین باید دستورالعمل‌های بهداشتی به طور جد رعایت شود و نکات ضروری در آموزش‌ها و جلسات به طور مکرر به حجاج اشاره شود، زیرا ابتلای یک نفر به کرونا موجب بروز مشکل برای آن کاروان یا حتی برای سایر حجاج می‌شود.

براساس برنامه ریز‌های انجام گرفته حدود ۱۵۰۰ نفر در قالب نیرو‌های عوامل شامل ستادی، اجرایی، پزشک، خدمات و ... ۳۹ هزار و ۸۴۹ زائر حج تمتع ۱۴۰۱ را همراهی خواهند کرد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: حج و زیارت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی