تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.
مدیرکل دفتر ریاست سازمان حج

سامانه ثبت‌نام زائران حج تمتع ۱۴۰۱ تا ۴۸ ساعت آینده بسته خواهد شد

مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: با نام نویسی ۳۶ هزار و ۶۱۷ زائر واجد شرایط، عملیات ثبت نام قطعی حج تمتع ۱۴۰۱ پس از تکمیل ظرفیت تا ۴۸ ساعت آینده به پایان رسیده و این سامانه بسته خواهد شد.

کد خبر: ۱۳۱۵۱۵
۱۵:۵۶ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

سامانه ثبت‌نام زائران حج تمتع ۱۴۰۱ تا ۴۸ ساعت آینده بسته خواهد شد

دیدارنیوز ـ وحید اسکندری با بیان اینکه ۲.۲۸ درصد معادل ۸۴۱ نفر از ۳۶ هزار و ۸۴۹ زائر مهمان خانه خدا در موسم حج امسال، انصراف داده اند، اظهار داشت: تاکنون ۳۶ هزار و ۶۱۷ نفر از زائران حج ثبت نام قطعی در سامانه حج را به انجام رسانده و ۴۱ زائر واجد شرایط نیز که اقدامات خود را برای اعزام به عربستان انجام داده اند، کاروان‌های خود را رزرو کرده اند.

وی گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود ثبت شده در سامانه حج و زیارت، ۳۶ هزار و ۵۶۱ زائر برابر با ۹۹.۸۵ درصد تمامی مبالغ هزینه اعزام به این سفر معنوی را به صورت کامل پرداخت کرده اند.

اسکندری با تاکید بر اینکه امسال بنا به تصمیم وزارت حج عربستان متقاضیان بالای ۶۵ سال به حج تمتع اعزام نخواهند شد، اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی و تصمیم عربستان مبنی بر عدم گسترش این بیماری ۳۹ هزار و ۸۴۹ زائر واجد شرایط از ۱۹ ایستگاه پروازی کشور برای انجام مناسک حج به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

رییس سازمان حج و زیارت نیز پیش‌تر به موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ و اعزام‌های زائران اشاره کرده و گفته بود: بعد از دوسال انتظار که بدلیل بحران کرونا بوقوع پیوست امسال شاهد اعزام‌ها به حج تمتع هستیم. علیرغم اینکه ظرفیت اعزام‌ها نسبت به قبل محدود شده، اما وظیفه دست اندرکاران بیشتر و حائز اهمیت‌تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: این حائز اهمیت بودن بدین دلیل است که هنوز کرونا پایان نیافته بنابراین باید دستورالعمل‌های بهداشتی به طور جد رعایت شود و نکات ضروری در آموزش‌ها و جلسات به طور مکرر به حجاج اشاره شود، زیرا ابتلای یک نفر به کرونا موجب بروز مشکل برای آن کاروان یا حتی برای سایر حجاج می‌شود.

براساس برنامه ریز‌های انجام گرفته حدود ۱۵۰۰ نفر در قالب نیرو‌های عوامل شامل ستادی، اجرایی، پزشک، خدمات و ... ۳۹ هزار و ۸۴۹ زائر حج تمتع ۱۴۰۱ را همراهی خواهند کرد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: حج و زیارت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی