تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

واکنش قالیباف به قطعنامه شورای حکام؛ به سود مذاکرات جاری نیست

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس درباره قطعنامه شورای حکام گفت: ما تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس را اقدامی خصمانه و غیر سازنده می‌دانیم که به معنای تاثیرپذیری مستقیم آژانس هسته‌ای از محافل صهیونیستی است و این اقدام همکاری‌های بسیار سازنده، داوطلبانه و سخاوتمندانه ایران با آژانس را نادیده گرفته و مسیری را گشوده است که تداوم آن، حتما به سود مذاکرات جاری دیپلماتیک نخواهد بود.

کد خبر: ۱۳۱۴۹۱
۱۱:۳۹ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

واکنش قالیباف به قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام نشان می‌دهد که طرف مقابل در رسیدن به توافق خوبی که تحریم‌ها علیه ملت ایران را رفع کند، جدی نیست.

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس را اقدامی خصمانه و غیر سازنده می‌دانیم که به معنای تاثیرپذیری مستقیم آژانس هسته‌ای از محافل صهیونیستی است و این اقدام همکاری‌های بسیار سازنده، داوطلبانه و سخاوتمندانه ایران با آژانس را نادیده گرفته و مسیری را گشوده است که تداوم آن، حتما به سود مذاکرات جاری دیپلماتیک نخواهد بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این اقدامات نشان می‌دهد که طرف مقابل در رسیدن به توافق خوبی که تحریم‌ها علیه ملت ایران را رفع کند، جدی نیست. ما قاطعانه از اقدامات فنی و حقوقی اخیر سازمان انرژی اتمی در پاسخ به قطعنامه ظالمانه اخیر و رفتار غیر سازنده کشور‌های بانی آن حمایت کرده و ضمن استقبال از رای منفی دو کشور روسیه و چین به این قطعنامه تاکید می‌کنیم تمرکز بر خنثی سازی تحریم و ایجاد رونق اقتصادی با تکیه بر توان داخلی به گونه‌ای که منجر به گشایش در زندگی و شرایط معیشتی مردم شود، مهمترین و قوی‌ترین پاسخی است که می‌توان و باید به دشمنان و بدخواهان ملت سرافراز ایران داده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: درگذشت جمعی از هموطنان را در سانحه تلخ و ناگوار خروج قطار مسافربری مسیر مشهد به یزد، به ملت شریف ایران و خانواده‌های محترم بازماندگان تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای درگذشتگان رحمت و مغفرت و برای مصدومین و مجروحین این حادثه، شفای عاجل مسئلت دارم.

قالیباف افزود: ضروری است، کمیسیون محترم عمران با بررسی دقیق علل و عوامل وقوع حادثه و قصور احتمالی، گزارش بررسی‌های کارشناسی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به نمایندگان ملت ارائه کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین وظیفه خود می‌دانم که تشکر عمیق خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را از برگزاری دیدار حضوری و صمیمانه با رهبر انقلاب و نظر لطف و رهنمود‌های حکیمانه ایشان اعلام کنم و مجددا تصریح می‌کنم که این حمایت‌ها نه تنها سبب نادیده گرفتن نقاط ضعف و اشکالاتمان نمی‌شود، بلکه باور داریم بار مسئولیتمان را در خدمت به مردم سنگین‌تر و عزم مان را برای تلاش بیشتر راسخ‌تر می‌کند.

قالیباف گفت: تبیین اصول انقلابی ماندن مجلس توسط رهبر انقلاب، منشور مجلس انقلابی محسوب می‌شود. رهبر حکیم انقلاب در میانه جنگ‌های شناختی که هدفش ناکارآمد نشان دادن مجلس یازدهم به عنوان یکی از ارکان مدیریتی کشور است، با اشاره به اقدامات ارزشمند اخیر، مدال افتخار انقلابی بودن را به این مجلس اعطا فرمودند که سرمایه‌ای گرانسنگ برای خدمت بهتر به مردم است.

وی افزود: ایشان پس از تثبیت این عنوان در منشور مجلس انقلابی، اصول حاکم بر رفتار و عملکرد نمایندگان برای انقلابی ماندن را تبیین و نقشه راه دو سال پیش روی این مجلس را ترسیم کردند. ما نمایندگان مجلس یازدهم شکر نعمت این منشور راهگشا را عمل به اصلاح آن می‌دانیم و متعهد هستیم که تمام سعی و تلاش فردی و جمعی خود را برای پایبندی به این اصول و اجرایی کردن توصیه‌ها به کار ببندیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از همه مردم خصوصا جوانان مومن و انقلابی می‌خواهیم منشور مجلس انقلابی را شاخص اصلی برای سنجش عملکرد مجلس و نمایندگان خود قرار داده و با تذکر‌ها و مطالبه‌های دلسوزانه و کارشناسانه به ما کمک کنند تا در ریل تعیین شده در این منشور باقی بمانیم و در حوزه اختیارات و ظرفیت‌های مجلس به مردم بیش از پیش خدمت کنیم.

قالیباف با اشاره به بیانات حکیمانه رهبر انقلاب در سالگرد رحلت حضرت امام خمینی، یادآرو شد: سنت هر ساله رهبر معظم انقلاب این بوده است که مکتب و خط امام را از زوایای مختلف برای مردم به ویژه جوانانی که امام را ندیده اند، تشریح کنند تا هم از ضرورت روزافزون شناخت دقیق ابعاد شخصیتی امام راحل غفلت نشوند و هم سدی در برابر تحریف و تخریب ایجاد شود.

وی افزود: معنویت، عقلانیت و عدالت سه ضلع اصلی این مکتب بوده که امام راحل با شناخت درست اسلام و آشنایی نزدیک با مردم آن را پایه حرکت انقلابی خود قرار دادند و امروز ملت ما با اقتدا به الگوی امام بزرگوار، قیام لله را که از پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ آغاز کرده و برای تحقق آن هزینه داده است، در پرتو راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب ان شاءالله ادامه خواهد داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در همین راستا وظیفه حتمی دیگر که به خصوص در مجلس فرصت و زمینه پرداختن به آن فراهم است، جلوگیری از بن بست نمایی نسبت به اوضاع کشور است که منجر به یاس مردم خواهد شد. ما در مکتب خمینی عظیم آموخته ایم که تنها یاس مشروع و مطلوب، مایوس شدن از کمک ابرقدرت هاست. باید روی پای خودمان بایستیم تا به بن‌بست نرسیم و برای این کار به هویت خودمان و ایمان مردم رشید تکیه داریم.

قالیباف در ادامه نطق خود با بیان اینکه امروز اولین جلسه‌ای است که در محضر هیات رئیسه سال سوم هستیم، گفت: از زحمات برادران پیرهادی، متفکر آزاد و یوسفی که در دوره گذشته و سال گذشته در خدمتشان بودیم تقدیر و تشکر می‌کنم و به برادران امیرآبادی، دشتی اردکانی و نادری که در هیات رئیسه برای سال سوم حضور پیدا کردند، خیر مقدم می‌گویم.

وی یادآور شد: در این ایام مطلع شدیم که سیدمحمود دعایی نماینده تهران به رحمت ایزدی پیوستند که این مصیبت وارده را به خانواده داغدار و مردم شریف حوزه انتخابیه و فرهنگ دوستان تسلیت می‌گویم. انصافا ایشان از چهره‌های با اخلاص و انقلابی از قبل از انقلاب در کنار امام و بعد هم در کنار مقام معظم رهبری چهره شناخته شده انقلابی و فرهنگی ما بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درگذشت محمدتقی رنجبر نماینده مردم صومعه سرا در دوره‌های اول، دوم، سوم و ششم را به خانواده داغدار ایشان و مردم صومعه سرا تسلیت گفت.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی