تیتر امروز

مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!
امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!

پوتین: آمریکا ملزم به بازسازی افغانستان است

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که کشورش را درگیر تجاوز نظامی طولانی مدت در اوکراین کرده، مدعی شد که آمریکا و متحدانش باید تعهدات مالی، به ویژه در بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرند.

کد خبر: ۱۳۱۳۷۷
۰۹:۵۵ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

پوتین: آمریکا ملزم به بازسازی افغانستان است

دیدارنیوز: رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که آمریکا و متحدانش باید در بازسازی افغانستان تعهدات مالی را بر عهده بگیرند.

به نقل از آناتولی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در پی دیدار با "سردار بردی محمداف"، همتای ترکمنستانی خود در کاخ کرملین نشست خبری مشترک ترتیب داد.

پوتین ضمن اشاره به اینکه روسیه یکی از بزرگترین شرکای اقتصادی ترکمنستان است، اظهار داشت: حجم تجارت در سال گذشته به ۸۶۵ میلیون دلار رسید و در سه ماهه اول امسال نیز ۴۵ درصد افزایش یافت.

وی در ادامه افزود: روسیه و ترکمنستان در زمینه انرژی نیز همکاری داشته و پروژه‌های مشترکی در حوزه صنعت محقق کرده‌اند.

پوتین یکی از محور‌های دیدار با بردی محمداف را بررسی وضعیت افغانستان اعلام کرده و گفت: دیدگاه مشترک و قطعی ما این است که آمریکا و متحدانش باید تعهدات مالی، به ویژه در بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرند. حضور ۲۰ ساله آن‌ها این کشور را به نقطه حساسی رساند.

رئیس جمهور روسیه همچنین برای ادامه کار روی موضوع افغانستان در چارچوب رایزنی‌های فرمت مسکو ابراز آمادگی کرد.

بردی محمداف نیز ضمن اشاره به توسعه روابط با روسیه، گفت: دولت ظرفیت کافی برای افزایش حجم تجارت و سرمایه گذاری متقابل و پروژه‌های مشترک در صنعت، حمل و نقل، انرژی و کشاورزی را دارد.

وی با تاکید بر حفظ همکاری فشرده با روسیه در دو قالب دوجانبه و چندجانبه در دریای خزر، از حصول توافق با پوتین بر سر ادامه مذاکرات دیپلماتیک سیاسی خبر داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی