تیتر امروز

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران «دیوار چین» را کوتاه کرد

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود از فصل ۲۰۲۲ لیگ ملت‌ها از ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز چهارشنبه در شهر برازیلیا به مصاف تیم چین رفت و مقابل این تیم با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید.

کد خبر: ۱۳۱۲۱۵
۰۷:۵۶ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران «دیوار چین» را کوتاه کرد

دیدارنیوز: تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی از فصل ۲۰۲۲ لیگ ملت‌های والیبال، به مصاف تیم چین رفت و موفق شد برابر این تیم به پیروزی برسد.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود از فصل ۲۰۲۲ لیگ ملت‌ها از ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ در شهر برازیلیا به مصاف تیم چین رفت و مقابل این تیم با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی ایران برای شروع بازی از میلاد عبادی‌پور، مرتضی شریفی، رضا عابدینی، امیرحسین توخته، طاهر وادی، صابر کاظمی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد. قضاوت مسابقه بر عهده داورانی از کوبا و آرژانتین بود.

نخستین امتیاز بازی به نام چینی‌ها ثبت شد، اما سرویس‌های هدفدار بازیکنان ایران، خیلی زود، جهت بازی را به سود آن‌ها عوض کرد. شاگردان «شنگ وو» برای مقابله با ایران، رو به اسپک‌های سرعتی آوردند و اختلاف امتیازات را کم کردند، اما همچنان سردرگم بودند تا در نهایت ست نخست را ۲۵ بر ۱۵ واگذار کردند. ۳ امتیاز پایانی این ست با سرویس‌های بدون بازگشت صابر کاظمی به دست آمد.

ست دوم با برتری چینی‌ها، دو اشتباه داور و دو ویدئو چک موفق از سوی تیم ایران آغاز شد. تیم والیبال چین با بهره‌گیری از اشتباه‌های ملی پوشان ایران در حمله، اختلاف امتیازی خود را تا پایان ست، حفظ کردند و در نهایت ۲۵ بر ۱۹ برنده شدند. در واقع، پیروزی تیم ایران در ست نخست، تاثیر خوبی روی این تیم نگذاشت. اسپک‌های دو سر آنتن تیم چین در ست دوم با دفاع جدی از سوی ایران مواجه نشد.

چینی‌ها که راه کسب امتیاز از تیم ایران را، حملات دو سر آنتن از مناطق ۲ و ۴ پیدا کرده بودند، بیشتر اسپک‌های خود را روی این دو منطقه متمرکز کردند. عدم استفاده مناسب از توپ‌های برگشتی در تیم ایران نیز، مزید بر علت شد تا بازی در ست سوم، پایاپای پیش برود. سرویس‌های مهارنشدنی مرتضی شریفی در پایان این ست به کمک تیم ایران آمد و شاگردان عطایی ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند.

نقطه ضعف تیم ملی در ست‌های قبل در ست چهارم به نقطه قوت تبدیل شد. دفاع روی تور خوب بازیکنان ایران و سرویس‌های هدفدار آنها، برتری ۸ بر یک ایران را در آغاز این ستون به دنبال داشت. ثبت امتیاز ۱۱ بر ۳ برای ناامیدی حریف چینی کافی بود، ولی این تیم به تلاش ادامه داد. اختلاف امتیازات و باری هوشمندانه ملی پوشان ایرانی، طوری نبود که چینی‌ها تصور پیروزی در این ست را داشته باشند. تیم ایران در ست چهارم ۲۵ بر ۱۵ و در مجموع ۳ بر یک برنده شد.

تیم ملی والیبال در ۳ دوره قبلی حضور خود در لیگ ملت‌ها، تنها در سال ۲۰۱۹، مسابقات خود را با پیروزی آغاز کرده بود.

برنامه سایر دیدار‌های تیم ملی ایران در هفته نخست به شرح زیر است:

جمعه ۲۰ خرداد؛ ایران – هلند، ساعت ۲۲:۳۰
یکشنبه ۲۲ خرداد؛ ایران – استرالیا، ساعت ۴:۳۰ بامداد
یکشنبه ۲۲ خرداد؛ ایران – ژاپن، ساعت ۲۰:۳۰

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی